Ik ben nu een aantal weken in bezit van een Brunner kachel BSO 2 met doorkijkhaard. Mooi ding geeft ook mooi vuur.
Deze kachel vraag om rechop branden, anders komt de temp op de eas niet boven de 450° wat inhoudt dat deze dan niet naar de volgende verbranding fase zou gaan.
Nu is dit niet mijn probleem - al zou ik graag liggend stoken maar dat gaat gewoon niet - maar wel dat ik niet kan ingrijpen op de eas bediening, hoop hier een antwoord te vinden.
Situatie
Ik brand mijn hout staand. De temp gaat boven 450°, de eas gaat naar fase 2 en dan verder zijn branding fases afhandelen.
MAAR.......
Nu valt in - bijv fase 3 of 4 - een houtblok om tegen het raampje, dit mag niet vd leverancier en ik ga dit dus verhelpen. Omdat ik het deurtje weer open, schakelt de eas weer op fase 1 en dan moet de temp weer boven 450 komen om alle fases te doorlopen, maar als dit mijn laatste fase is, dan heb ik een probleem - zeg even vlak voor naar bed gaan. De kachel - eas - blijft dan de hele nacht in fase 1 en het lampje vd eas blijft aan - heb dit gecontroleerd.
Is het mogelijk in een situatie als deze de eas handmatig over te nemen en naar een andere fase te brengen? Of is er een instelling waar ik dit kan aangeven?
Mijn dank voor alle hulp......
Brunner EAS instelling vraag.
Moderator: Moderators
-
Kane
- Berichten: 13
- Lid geworden op: 05 dec 2015, 12:33
- Locatie: Almere
-
JantjeV8
- Berichten: 4218
- Lid geworden op: 03 feb 2009, 12:50
Re: Brunner EAS instelling vraag.
Als de temperatuur niet hoog genoeg is, heb je er niks aan om hem in fase 2 over te zetten.
-
Kane
- Berichten: 13
- Lid geworden op: 05 dec 2015, 12:33
- Locatie: Almere
Re: Brunner EAS instelling vraag.
Ben ik met je eens, maar de hele nacht in fase 1 en dus de klep volledig open is ook niet goed..JantjeV8 schreef:Als de temperatuur niet hoog genoeg is, heb je er niks aan om hem in fase 2 over te zetten.
De kachel is al voorbij fase 1 geweest, maar deur moest even open, dan staat hij dus weer in fase 1..
Nu wil ik hem dus handmatig in de juiste fase zetten..