Rocket in enkele bell.

verwarming, isolatie, huiselijk energieverbruik

Moderator: Moderators

ritsaert snijder
Berichten: 4466
Lid geworden op: 09 dec 2009, 10:53
Locatie: kachelbouwer /Portengen

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door ritsaert snijder »

Gerard,
bedankt, die meerdere lagen zijn er alleen als er een dikke laag leem wordt geplaatst (waarbij de maximale dikte bereikt). Voor de rest zijn we het wat mij betreft wel eens. Ik denk ook dat ik mijn laag jute af en toe ook wel iets te veel aan de oppervlakte heb zitten.
groet!

Ritsaert
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Sandman79 »

Bij de 2de opstart na een weekend niet gebruikt te zijn (een week 'vol' in gebruik ervoor, was er weer wat rook in de kamer. Wel stukken minder als de eerste keer.

Verder blijft de kachel een klein wit rookpluimpje geven, ook met mijn droogste palletten en terrasplankenhout. ;)
ritsaert snijder
Berichten: 4466
Lid geworden op: 09 dec 2009, 10:53
Locatie: kachelbouwer /Portengen

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door ritsaert snijder »

Alleen bij een koude start (condens) of ook tijdens de stook?
groet!

Ritsaert
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Sandman79 »

Ook teveel naar mijn goesting tijdens de stook.
Houtverbruik en warmteafgifte zijn wel meer als ok.
Gebruikersavatar
peterberg
Moderator
Berichten: 2610
Lid geworden op: 02 mar 2007, 18:09
Locatie: Den Haag

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door peterberg »

Sandman79 schreef:Ook teveel naar mijn goesting tijdens de stook.
Houtverbruik en warmteafgifte zijn wel meer als ok.
Het kan heel goed zijn dat wat je ziet puur waterdamp is. Als de pluim een of twee meter van de schouw gewoon verdwijnt dan is het in ieder geval heel veel waterdamp. Die damp wordt geproduceerd door het verbranding proces zelf en is maar een klein deel vocht wat al in het hout zat. Als de temperatuur van de rookgassen hoger is zie je er helemaal niets van. Net zoals bij een condensatie ketel op gas dus.
groeten, Peter
+52° 1' 47.40", +4° 22' 57.80"
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Sandman79 »

De pluim is idd maar 1 -2 meter lang. mijn rookgassen zijn idd redelijk koud. (nog niet gemeten, eens een keertje gevoeld een van de eerste keren.

Peter, heb je eventueel zin om de kachel eens na te meten? Kan je wellicht eens van de trein plukken te Sittard of Maastricht.
De eerste maand gaat mijzelf nog even niet lukken. :) pm me maar of dat een mogelijkheid is...
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Sandman79 »

Nog een kleine update.

Mijn vuurkamer bestaat uit gegoten vuurbetondelen. Deze waren met vuurvaste kit tegen elkaar gezet, en zaten, dacht ik, ook nog gevangen in een ruimte gevuld met vermiculiet-cement.

Toch zijn de delen wat beginnen werken, waardoor er spleten ontstonden van een mm of 3-5. Ik zag dat er wat luchtstroom langs de spleet bovenaan kwam, ik heb deze dus vandaag wat dichtgesmeerd met vuurvaste mortel. Ook de andere spleten zo gedicht. Ik zie wel weer wat het geeft. Desnoods na het stookseizoen, even de vuurkamer herplaatsen op een betere manier ;).

Voorlopg nog altijd meer dan tevreden van de prestaties. Wel heb ik toch meer assen als ik in eerste istantie had verwacht, ze zijn echter mooi lichtgrijs, en superlicht.
Lieve
Berichten: 846
Lid geworden op: 09 dec 2013, 22:11
Locatie: Flobecq Henegouwen België

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Lieve »

dus vuurkit houd niet? of is er zoveel beweging?
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Sandman79 »

De vuurkit die ik heb gebruikt heeft het iig niet gehouden, en ik had ook wat meer stabiliteit verwacht van de vermiculiet.
De onderdelen van mijn kachel zakken voorlopig niet meer verder weg dus de spleetjes wat opgevuld met mortel. Mocht de vuurkamer toch verder aftakelen, kan ik hem gelukkig zeer snel deftig opnieuw opbouwen.
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Sandman79 »

een update met de problemen op het einde van dit stookseizoen.

Betreffende de brandkamer: Deze bestaat uit 4 gegoten stukken vuurbeton. De vuurvaste kit waarmee ik de brandkamer had gelijmd hield niet. De vuurvaste mortel waarmee ik de spleten had dichtgemaakt deed het veel beter, maar niet goed genoeg. De brandkamer had gevangen moeten zitten in vermiculietmortel, maar blijkbaar is dit iets elastische dan ik dacht, of is er nog iets anders mis. Ook meer vermiculietmortel op de brandkamer lijkt me aangewezen, het was zichtbaar dat vlammen (in de opstartfase) vaak langs daar al de bell in lekten.

Als mensen advies hebben over methodes of producten om de brandkamer netjes aan elkaar te verbinden, dan hoor ik dit graag.

Hetzelfde met de deur die op de brandkamer bevestigd is. Ook hier heeft de kit zijn werk niet gedaan, en is de deur gaan lossen na verloop van tijd. Het deurtje stond verder nog vast met 2 l-ijzertjes, De bovenste is echter ook los gekomen, De pluggen zitten nu los in het beton. Zou ik dit deurtje kunnen verbeteren door het te dichten met vuurvast vilt te plakken en de 4 kanten met volledige L-ijzers te verschroeven? of gaat dit ook loskomen en zijn er betere manieren?

DE betonnen dekplaten, daar heeft ook de mortelkit en vuurvaste kit zijn werk niet gedaan. Met als gevolg een lekke Bell, die vooral rook lekt als de hele bell koud staat. (kom gelukkig niet veel voor).

Ik dacht dit op te lossen door de zijdes waar de platen aan elkaar grenzen schuin af te slijpen en vol te storten met vuurvaste beton.
Ook de plaatsing van de platen op de bell-muren zou ik anders doen, nu zou ik de platen proberen omhoog te krikken , een dikke laag vuurbeton erop en dande plaat te laten zakken op de rand. Ik moet alleen zien of ik een geschikte lift kan vinden.

Trekprobleem.

Enkel bij volledig afgekoelde kachel merkbaar de eerste maanden. Sinds gisteren ook bij rukwinden en een zacht brandend vuurtje. rook wordt dan teruggeslaan in de woning. Wat kan ik hier nog aan verbeteren? mijn schouw nog met 1 meter verhogen (nu ongeveer 3.6 meter hoog)? eventueel nog zo een draaiende bol er bovenop zetten?

De deur:
Deze is lichtjes gaan golven. De ijzeren plaat wordt nog verstevigd met een framepje van L-ijzers.
Deur wordt ook in de benedenhoek verder vastgeschroefd.
Er is wel creosoot te merken wat onder de deur is doorgekropen. de rookgassen zagen er verder wel 95% van de tijd goed uit (kleine witte condesatierookpluim/ niets) De andere 5% was in het begin van de stook/ Nu de kachel brandkamer steeds in slechtere conditie raakt.

Als mensen tips hebben / andere vragen of opmerkingen, laat het maar komen :)

Afbeelding
Je kan zwarte plekken zien waar rook kan ontsnappen bij de opstart van een koude kachel.

Afbeelding
De lossende pluggen.

Afbeelding
Lekken bij de kacheldeur.

Afbeelding
Creosoot bij het luik. Er ontbreekt een schroef. Extra condensatie op die grote plaat? Rookgassen waren wel ok (op het zicht)
Lieve
Berichten: 846
Lid geworden op: 09 dec 2013, 22:11
Locatie: Flobecq Henegouwen België

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Lieve »

Omdat ik totaal andere materialen gebruikt heb, weet ik niet zo goed wat hierop te zeggen.
Ik heb uitsluitend leem gebruikt en isolatie steen, de vuurkamer heeft gedeelten waar de leem gebakken is, de leemlaag op de bell ook.
De leem die ik gebruikt heb voor het metselen van de riser zijn her en der gebarsten. (een dunnere laag is waarschijnlijk een optie)
Gebruikersavatar
kockie
Site Admin
Berichten: 8697
Lid geworden op: 28 jan 2006, 17:42
Locatie: Zeddam
Contacteer:

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door kockie »

Een opmerking over je afdichtingen: heb je ook vuurvilt overwogen? Dit blijft soepel en kan kleine bewegingen opvangen en dicht toch goed af.



Het condensaat onder je opening komt door te snelle afkoeling op de metalen plaat. Misschien zou je een druiprand aan de binnenkant van de plaat kunnen maken zodat condensaat een aantal cm's binnen in de bell terechtkomt en later verdampt. Je zou er zelfs een bakje onder kunnen zetten.


De brandkamer van de rocket in mijn schuur is volgens mij afgedicht met vuurvilt en met metaaldraad bijeen gebonden. Door het vilt kan het "bewegen" en door de draad kan het niet uit elkaar vallen.
Mensen zeggen wel eens dat ik troep verzamel; ik noem mezelf liever een industrieel-amateur-archeoloog die probeert waardevolle artefacten te behouden.
Why should I work harder when I can work smarter
JantjeV8
Berichten: 4218
Lid geworden op: 03 feb 2009, 12:50

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door JantjeV8 »

Over vuurvaste materialen weet ik niet zoveel.

In plaats van plugjes zou je de volledig metalen ankertjes, 'kalkzandsteenanker' kunnen toepassen. Wel de gaten wat verder uit elkaar boren.
Rondom de kacheldeur zou ik ook kachelvilt of kachelkoord toepassen.
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door Sandman79 »

@ kockie,

Welke afdichtingen bedoel je precies? tussen de horizontale dekplaten?
Tussen de dekplaten en de muren van de bell?

Ik heb nog superwool en kacheltouw /vuurvilt liggen. :)

De brandkamer-elementen idd misschien ook met vuurvilt en dan ook klemmen, ik wil wel een iets stevigere klemcontructie maken, we zien wel . :)

Die kalkzandsteenankertjes ga ik ook eens bekijken. :) Hartelijk dank alvast weer voor alle input!
deleted
Berichten: 4856
Lid geworden op: 17 jun 2010, 11:29

Re: Rocket in enkele bell.

Bericht door deleted »

Sandman79 schreef:ik wil wel een iets stevigere klemcontructie maken, we zien wel . :)
De vuurkamer werd juist opgedeeld om scheuren te voorkomen. De stukken dan aan elkaar gaan kitten is dan ook niet gewenst.
Je moet juist met de uitzetting rekening houden. Dus ook geen al te stevige klemconstructies.

Idem voor delen die verschillende temperaturen hebben of die uit verschillend materiaal bestaan: houdt rekening met de uitzetting ipv alles potvast proberen te zetten. Kachelkoord en vuurvilt helpt om een lucht/rookdichte uitzettingsvoeg te creëren waar nodig.
Maar even belanrijk is om dan geen loeivaste schroeven en klemmen te gebruiken.


G
Plaats reactie