een vraag over afmetingen Rocket Stove

verwarming, isolatie, huiselijk energieverbruik

Moderator: Moderators

Plaats reactie
signs
Berichten: 2
Lid geworden op: 01 nov 2008, 19:13

een vraag over afmetingen Rocket Stove

Bericht door signs »

in de afbeelding mijn vraagjes
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Gebruikersavatar
Pietje
Moderator
Berichten: 3595
Lid geworden op: 04 jun 2012, 22:39
Locatie: Wijbosch
Contacteer:

Re: een vraag over afmetingen Rocket Stove

Bericht door Pietje »

Als de deksel van het vat te dicht op de uitgang van de riser zit, dan hebben de rookgassen te moeite om de 2 bochten van 90 graden te maken. Het doorstroom-oppervlak boven de riser moet dus ruim groter zijn dan de doorstroomoppervlak binnenin de riser.

De diameter van de riser is eigenlijk de basismaat van de rocket. Alle overige maten laat je daar van afhangen. De diameter van de riser bepaalt dus het vermogen van je kachel.

Wat je misschien kan doen is een boekje kopen: Rocket stoves van Ianto Evans. Als je ze niet kan vinden heet PeterBerg er nog wel liggen (schat ik zo in ;-) ). In dit boekje staan de maten uitgelegd, en krijg je nog veel antwoorden op vragen die je vast nog gaat krijgen bij de bouw ;-)

Verder zijn er weinig mensen in NL die deze versie (binnen) bouwen. De volgende ontwikkeling is de batch gestookte rocket met brievenbus. Even googlen op Rocket 177. Er zijn verschillende bouw verslagen te vinden.

Succes!
-- We hebben de aarde niet geërfd van onze voorgangers, maar te leen van onze nakomelingen --
Plaats reactie