Wat voor leem zou ik best zetten? gewoon basisleem zonder stro? of net met? Droogtijd alvorens te gebruiken?
Vuurvaste mortelkit is mij ook een optie, maar daar kom ik wat lastiger aan...
Moderator: Moderators
Het best was natuurlijk als je de voegen 'vol en zat' geplaatst had/hebt. Maar de luchtdichting is ook nog goed te krijgen door het leem aan de voorkant en de aansluiting met de bestaande (bakstenen) muren goed af te dichten. (kachelkoord)Sandman79 schreef:ok, de voorkant word sowieso nog met leem bekleed. maar de achterkant /deel zijkanten kan ik niet aankomen.
Ik neem aan dat je het over de buitenkant hebt ?Wat voor leem zou ik best zetten? gewoon basisleem zonder stro? of net met? Droogtijd alvorens te gebruiken?
Vuurvaste mortelkit is mij ook een optie, maar daar kom ik wat lastiger aan...



Pijpje door een goed passend pijpje, gaatje boren en buitenste pijpje plaatsen en goed afdichten. Een afdekplaatje met afdichting helpt ook.Nog iemand een tip hoe ik een hendel in de mantel van de bell kan boren zonder dat door dat gaatje ook rookgassen de kamer kunnen ontsnappen?