The Big Picture

discussie, maatschappij, economie en ecologie

Moderator: Moderators

Post Reply
deleted
Posts: 4856
Joined: 17 Jun 2010, 11:29

The Big Picture

Post by deleted »

ritsaert snijder
Posts: 4466
Joined: 09 Dec 2009, 10:53
Location: kachelbouwer /Portengen

Re: The Big Picture

Post by ritsaert snijder »

indrukwekkend....om stil van te worden
groet!

Ritsaert
Ingir
Posts: 1499
Joined: 13 Apr 2014, 20:36

Re: The Big Picture

Post by Ingir »

The Big Picture: de wereld draait als een tierelier, wel 40.000 km per etmaal op de evenaar, bijna 1700 km/uur en dat al miljarden jaren. In die geschiedenis heeft de aarde veel rampen doorstaan en nog altijd draait de aarde rondjes om de zon. Wat er momenteel gebeurt aan menselijke activiteiten heeft nauwelijks enige betekenis voor het voortbestaan van de planeet, de mens is nu de dominante diersoort maar dat kan in een paar jaar volledig veranderen. De natuur beschikt over vele rampscenario's die korte metten maken met het leven op aarde. De mens kan met gemak uitgeroeid worden door een resistent virusje of bacterie, een nieuwe inslag van een stevige meteoriet kan de aarde eeuwenlang in duisternis hullen of een serie vulkaanuitbarstingen wereldwijd kan hetzelfde effect hebben.

We moeten dus niet al te veel hoop hebben op een zorgeloze toekomst, het kan elk ogenblik afgelopen zijn met de pret. Dat het al tienduizenden jaren goed gaat is geen garantie dat we mogen rekenen op nog eens 20.000 jaar business as usual.

Een beetje genieten van wat het leven WEL te bieden heeft is dan ook aan te bevelen. Mensen die gaan somberen kunnen beter een einde maken aan hun leven, dat ruimt lekker op en is ook goed voor het milieu. En voor de sfeer op aarde... doei!
User avatar
Tim
Posts: 2979
Joined: 25 Feb 2010, 15:11
Location: Uruguay

Re: The Big Picture

Post by Tim »

Idd,

Je druk maken om een paar windmolens of een paar centen....doei!

Tim.......die er een biertje op drinkt.
ritsaert snijder
Posts: 4466
Joined: 09 Dec 2009, 10:53
Location: kachelbouwer /Portengen

Re: The Big Picture

Post by ritsaert snijder »

geen slecht idee...
groet!

Ritsaert
User avatar
nck
Wiki Koning
Posts: 1743
Joined: 19 Apr 2008, 19:11
Location: venebrugge
Contact:

Re: The Big Picture

Post by nck »

Tim wrote:Tim.......die er een biertje op drinkt.
:D
Jan haalt z'n schouders op en knuffelt z'n vrouw. Ondertussen bedenkt ie de volgende vorm van belasting ontwijking.

Dit soort sites zijn mooi om naar te kijken.
Maar daar blijft het dan ook bij.
Lig er niet echt wakker van.
Vinden wanneer je stopt met zoeken
Dutch John
Posts: 4611
Joined: 02 Dec 2006, 12:23

Re: The Big Picture

Post by Dutch John »

Ik geef toe dat dergelijke cijfers wel degelijk een draai aan m'n leven hebben gegeven. Ze hebben me afscheid doen nemen van de neo-liberale periode. Volg nu weer de richting die ik als 10-jarige voor ogen had.

Groet,
DJ
He chose to be rich by making his wants few, and supplying them himself. - Ralph Waldo Emerson-
Post Reply