Lijkt me zeer intressant. Houd me op de hoogte.Pieke schreef: Ik hoop deze week aan te vangen met dit idee en de vorderingen zal ik ook posten ( mist dit natuurlijk gewenst is )
Ik heb helaas weinig buis om mee te spelen, mijn kachel staat in een schouw. Ik ga als ik tijd heb mijn "kookpit warmtewisselaar" wat aanpassen. Ik wil "koelribben" op de warmtewisselaar lassen om net als in jouw lucht verwarmer meer oppervlakte te creëren op mijn ww. In de vlamfase is er warmte genoeg maar in de gloeifase van het vuur valt de afname toch behoorlijk terug, meer oppervlak moet dit hopelijk wat opvangen.
Een veel betere verbranding kan ik niet realiseren in dit kacheltje, maar "restwarmte" benutten is een makkelijke manier om wat rendement te verhogen m.i.
Als dit lekker draait moet ik eens een rookgas temperatuur meting doen, als er nog veel warmte overblijft maak ik misschien nog wel een bell op zolder.. maar dat is toekomst muziek