Nicodemus,
Ik zie dit nu niet direct in mijn living staan:

Nee dat lijkt me ook helemaal niets. De rocket stove is natuurlijk een kachel die is ontwikkeld in de alternatieve kring. Helemaal gemaakt van zo goedkoop mogelijke materialen.
Daarnaast heb je de finoven achtige kachels. Gemaakt van mooie en duurzame materialen. Wel vaak heel duur. Ook hele mooi ontwerpen.
Dat zegt niet dat je een rocket stove ook niet mooi en duurzaam kunt maken. Ik ga thuis in mijn tijdelijke woning de gietijzeren morso kachel er uit gooien en vervangen door een rocket stove.
Ik denk dat het genoemde rendement een cijfer geeft op het moment van optimale verbranding. Een gietijzeren kachel heeft een te lage verbrandingstemperatuur (je krijgt hem niet heet genoeg) en vervolgens gaan de hete rookgassen de schoorsteen in naar buiten. Je kunt hem wel verbeteren door er een bell op te zetten maar dan blijft het probleem van de slechte verbranding.
Ondanks de niet zo het verbranding wordt het gietijzer wel heel heet. Dat geeft convectie en stofschroei. Hij is of heel heet (en dan wordt het vaak te warm) of minder heet en dan wordt de kachel geknepen. Slecht voor het milieu en slecht voor de schoorsteen. De aanslag in de schoorsteen kan leiden tot schoorsteenbrand.
Met een goede vuurkamer (finoven/ rocket) en een bell of tegenstroom kachel. Met of zonder bank. Met veel of weinig massa. Je kan zelf kiezen! En de afwerking en de stijl heb je ook volledig zelf in de hand. Van leem of keurig wit. Met een strak deurstel...of rond, of halfrond. Eigenlijk kan alles.
Ritsaert