Combinatiekachels pellets - stukhout

verwarming, isolatie, huiselijk energieverbruik

Moderator: Moderators

JantjeV8
Berichten: 4218
Lid geworden op: 03 feb 2009, 12:50

Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door JantjeV8 »

Een collega heeft ook het virus te pakken.... Of anders gezegd, de allergie voor de energierekening.

Nu was hij aan het informeren gegaan naar een kachel, merk onbekend, leverancier wel bekend, die de combinatie van stukhout en pellets aan kan.
Het betreft een Nederlandse, voor zover je van Limburg over Nederlands kan praten :wink: , leverancier, aanbieding ziet er netjes en professioneel uit.

Zijn er ervaringen met deze ketels??
pelletpower
Berichten: 3503
Lid geworden op: 12 nov 2011, 13:21

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door pelletpower »

Vraag Peer eens, ik denk dat hij de een van de beste op dit moment verkrijgbaar heeft gekocht. Van de week heb ik met iemand staan te praten en kon ook niet meer op het merk komen. Als ik me niet vergis in de kleur geel en uit Oostenrijk. Kachel is een vergasser.
Sandman79
Berichten: 1051
Lid geworden op: 15 dec 2011, 11:48

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door Sandman79 »

Goh er zijn er een paar:

Een gele oostenrijkse, dan denk ik aan ETA?

deze heeft ook een belgisch forum lid: http://www.d-tec-t.nl/site/producten/ET ... n%20PE.htm en die is er wel tevreden over, maar de prijs is zo rond de 12000 euro dacht ik.

je hebt ook de Defro:

http://www.mijnwebwinkel.nl/winkel/slov ... -automaat/

verder zijn er ook een deel vooral Duitse en Oostenrijkse merken die houtvergassers hebben die zelf de stammen kunnen aansteken, ook hier prijzen van 4500 tot 10000 euro.... De linkjes staan op mijn werkcomputer vrees ik.
Albert van WdJ
Berichten: 1581
Lid geworden op: 05 jan 2009, 12:09
Locatie: regio Dordrecht

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door Albert van WdJ »

Volgens mij stookt die defro stukhout op een belabberde manier.
't Is geen vergasser.
Je stookt dan op de buizen, die ook dienst doen als eerste warmtewisselaar direct boven het pelletvuur.
Dan weet al hoe dat er een beetje aan toe gaat.
Daar wordt je als omgeving dus niet blij van. (ik heb nog nergens een stukje film gezien met opname van de schoorsteen)
En je ketel ook niet schoner van.

Volgens mij is de bedoeling: Stukhout alleen als er geen pellets meer zijn.
Er is trouwens een behoorlijk aantal youtube-filmpjes over beschikbaar.

Mijn idee is dat als je echt vooral pellets wilt stoken en ook wat stukhout soms: Koop een pure pelletketel, en stook stukhout lekker in je woonkamer in een goede houtkachel.
Tenzij je genoeg geld hebt voor een Eta-twin. Wat dat is een heel ander verhaal. Die is juist gemaakt voor stukhout (vergasser) en kan overgaan op pallets als dat nodig mocht zijn. Die brandt op beide even goed.

Albert
Change, before you have to.
pelletpower
Berichten: 3503
Lid geworden op: 12 nov 2011, 13:21

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door pelletpower »

Klopt, was een Eta. Wat betreft Defro hebben jullie ook gelijk: is eigenlijk een omgebouwde oliekachel. Wat pelletkachels betreft heb ik de beste prijs/kwaliteit staan in de werkplaats. Dat durf ik na 2 jaar stoken wel te zeggen. Geen stukhout dus.
Toen we de werkplaats en woonhuis gingen bouwen, heb ik een aanbieding van Eta afgeslagen. Daar heb ik nog steeds een beetje spijt van. De prijs viel toen wel mee, voor een hackselkachel en los roerwerk van de bunker nog ruim onder de 10 mille.

Volgens mij is alleen Eta in staat een goede combi te maken, maar ik maak graag kennis met die Limburger. Blijven toch een beetje reserve-Duitsers.
:D :D Pluspunt is dan weer die Grundlichkeit.
JantjeV8
Berichten: 4218
Lid geworden op: 03 feb 2009, 12:50

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door JantjeV8 »

Het betreft deze kachel:
http://www.eco4you.nl/cv-pelletketels/pellet-100.html

Hou het wel netjes, de vraagstelling is informatief bedoeld. 't-Is niet de bedoeling dat ik zijn reclame hier verzorg, danwel dat kritici hem hier er flink van langs geven als er iets niet helemaal juist beschreven staat op z'n site.
Johndc
Berichten: 724
Lid geworden op: 24 okt 2011, 22:17
Locatie: Essen (BE)

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door Johndc »

Indeling van deze brander is ong. gelijk aan de mijne. Komt ook van dezelfde fabriek trouwens. En stukhout stoken geeft enorm veel creosoot afzetting.
Om het ding te reinigen word je echt niet vrolijk van.
pelletpower
Berichten: 3503
Lid geworden op: 12 nov 2011, 13:21

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door pelletpower »

Jantje, sorry dat ik me meestal te bot uitdruk. Dat heeft met een chronisch tijdtekort te maken denk ik. In het verleden heeft Peer een topic over een combinatie kachel gehad meen ik. Ik denk dat hij de juiste keuze heeft gemaakt, maar dat moet wel financieel haalbaar zijn natuurlijk.

Albert heeft ook een goede oplossing. Hier op het forum staan de neuzen wel dezelfde kant op wat houtvergasser betreft, denk ik. Zeker in een gebouwde omgeving.

Met Eco4you heb ik wel eens gesproken op een beurs, het is (nog) niet tot zaken gekomen. Het lijkt me wel een serieuze club en geen dozenschuiver. Mocht de keuze van de kachel gemaakt zijn, dan zal eco best een aantal klanten hebben waar de ketel in de praktijk gezien kan worden.

Wat John schrijft is niet best natuurlijk?
Albert van WdJ
Berichten: 1581
Lid geworden op: 05 jan 2009, 12:09
Locatie: regio Dordrecht

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door Albert van WdJ »

Ik denk dat velen niet in de gaten hebben dat in de bebouwde kom problemen kunnen ontstaan.
Ik denk dat dit met een pelletbrander nog het minste zal voorkomen.

Een beetje off-topic, maar wel belangrijk om een keer te melden:

Een hout-cv ketel is gewoon niet vergelijkbaar met een normale houtkachel. En dan bedoel ik niet alleen de verbrandingstechniek, maar ook de rookgasuitstoot per tijdseenheid.
Wanneer een hout-cv ketel van 30 kW lekker op vermogen staat te werken, dan stoot deze ook minstens 3x zoveel rookgas uit als een gewone houtkachel.
Is de ketel nog niet op temperatuur, of is het een gewone houtverbrander (geen vergasser) dan krijg je serieuze rookuitstoot.
Gaat die rook door de wijk heen, dan krijg je vroeg of laat een keer problemen.
En dat is niet leuk na een investering van duizenden euro's.
Sommigen houtstokers zijn dan moeilijk tot rede te brengen.

Een goed werkende houtvergasser zal weinig problemen geven. Maar de opstart kan wel rookhinder veroorzaken.
Zelf heb ik met mijn Attack vergasser daar wel een redelijke oplossing voor gevonden in het aanmaken.
Maar het zou vele malen eenvoudiger zijn wanneer de eerste buren op 100 meter afstand zouden zitten.
Hoewel ik nog geen klachten heb gehad.
Maar ook in dit geval is mijn standaard onderschrift de moeite van het overwegen waard.

Albert
Change, before you have to.
Johndc
Berichten: 724
Lid geworden op: 24 okt 2011, 22:17
Locatie: Essen (BE)

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door Johndc »

Klopt als een bus Albert! Een constante aanvoer geeft zo goed als geen rook. Dan zie je nog geeneens dat je hout/pellets of schavelingen stookt.
Maar mijn omgebouwde pelletbrander kan ook stukhout branden. Wil je dit goed doen moet je een stoeltje pakken en er naast gaan zitten.
Dus stukje bij beetje wat hout bijvullen. De stank bij het iets te vroeg openen van de vuldeur moet je er dan ook maar bijnemen.
Stop je er iets te veel in dan zie je soms de rook voorbij het raam passeren. Als de buren dan bvb hun slaapkamer luchten met het raam half open
kan je enkel maar hopen dat de wind daar niet naar binnen slaat.
Dus bij regenweer stoken we stukhout, anders is het SZ. :wink:
peer
Berichten: 185
Lid geworden op: 27 dec 2009, 20:50

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door peer »

Om even terug te komen op pelletpower, heb ik toch gekozen voor een enkele vergasser.
De enige goede combi was inderdaad ETA, maar voor mijn budget veel te duur.

De meeste zullen het met mij eens zijn dat je financieel gezien met houtstook niet goedkoper uit bent.
Maar het is ook een soort hobby, bijna obsessie
(als je echt alles rekent: kachel, schoorsteen, kettingzagen, benzine daarvoor,ook al krijg je het hout voor niks)
Maar om het nou nog duurder te maken door een ETA te kopen?

Dan toch nog maar even gas als back up
AvR
Berichten: 24
Lid geworden op: 13 nov 2011, 14:12

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door AvR »

Er zijn wel stukhout-pellet ketels verkrijgbaar.
Afkomstig uit Oostenrijk tussen de 15 en 40 kw
4 verschillende types 15 - 25 - 30 en 40 kw.
worden automatisch aangestoken dmv pellets en kan brand dan verder op stukhout ( als de vulruimte gevuld is ).
indien er geen stukhout aanwezig is brand hij volledig op pellets indien er warmtevraag is.
ik hoop hem deze week binnen te krijgen en komende week ook aangesloten te hebben.
ervaring kan ik jullie dan met een paar weekjes laten weten.

gr. André
Albert van WdJ
Berichten: 1581
Lid geworden op: 05 jan 2009, 12:09
Locatie: regio Dordrecht

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door Albert van WdJ »

André,

Over welk merk praat je dan?

Ben heel benieuwd hoe straks de ervaringen zijn.

Albert
Change, before you have to.
JantjeV8
Berichten: 4218
Lid geworden op: 03 feb 2009, 12:50

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door JantjeV8 »

Ik ook, ben erg nieuwsgierig.
AvR
Berichten: 24
Lid geworden op: 13 nov 2011, 14:12

Re: Combinatiekachels pellets - stukhout

Bericht door AvR »

Het gaat om het merk SHT uit oostenrijk.
krijg hem als het goed is komende maandag binnen en de bedoeling is ook om hem in de
komende week te plaatsen.
ga het gewoon proberen, ideaal voor situaties als je een weekje er tussenuit bent, als er dan geen stukhout ingelegd word.
als hij geplaatst is zal ik mijn ervaring vermelden.

gr.André
Plaats reactie