Mathematically Perfected Economy

discussie, maatschappij, economie en ecologie

Moderator: Moderators

Post Reply
deleted
Posts: 4856
Joined: 17 Jun 2010, 11:29

Mathematically Perfected Economy

Post by deleted »

Nog voer voor discussie:

Mike Montagnes "Wiskunddig geperfectioneerde Economie"
Originele site: http://www.perfecteconomy.com/

Nederlands:
Rente: http://holland4mpe.wordpress.com/2012/0 ... lstelling/

Goudstandaard: https://holland4mpe.wordpress.com/2012/ ... oplossing/

G
OBL-Rien
Posts: 1368
Joined: 10 Jan 2012, 17:30
Contact:

Re: Mathematically Perfected Economy

Post by OBL-Rien »

M'n eerste indruk is dat ze weer over het aloude "rente kan niet" thema struikelen. Als men dat als basis neemt, dan moet de rest al net zo fout zijn.

Maar waar men pas echt ontspoort is in de aanname dat wanneer we maar een goed financieel systeem creëeren we geen problemen meer zullen hebben.
Dat is aan de mens voorbij gerekend.
De problemen die we hebben worden niet veroorzaakt door het financieële systeem. Het wordt veroorzaakt door mensen. (Toegegeven, het huidige systeem maakt het wel gemakkelijk, lol)

Te geloven dat we de toekomstige handelingen van de mens zo kunnen beperken dat een nieuw systeem absolut stabiel is, is een illusie.

Het thema "vrijheid" laat ik dan nog maar even achterwege...
http://www.overbeterleven.nl
http://www.nonagressieprincipe.nl

“There comes a time when one must take a position that is neither safe, nor politic, nor popular, but he must take it because conscience tells him it is right.” - M.L. King
Post Reply