Hout-cv kachel met stoomturbine

verwarming, isolatie, huiselijk energieverbruik

Moderator: Moderators

Plaats reactie
wouter a
Berichten: 255
Lid geworden op: 11 nov 2009, 15:46
Locatie: Zwaag

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door wouter a »

@michel,

Als je uit wilt gaan van een 1000 maal kleinere rotor, zul je volgens mij uit moeten gaan van de oppervlakte van de lamellen, stel dat de hele turbine rotor uit lamellen bestaat en 3 meter als diameter heeft.....

dan kom ik uit op een rotor voor 1 Kw van 47 mm.

stel dat ik voor de 3mtr een as heb van 150 mm en maximaal 40% van de oppervlakte lamel is dan wordt deze nog groter.

Voor zo'n laval rotor bestaat alleen de buitenste rand uit lamellen, dus zul je niet klakkeloos alles door 1000 kunnen delen.

mvg.
Wouter
Als uitvinders iets uitvinden om uitvindingen uit te vinden vinden ze de uitvinding der uitvindingen uit.
wck
Berichten: 11
Lid geworden op: 05 jan 2012, 22:48

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door wck »

Een paar plaatjes van de rimpel bij driefase gelijkrichting en bij het laatste plaatje vergeleken met tweefasig.
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
wck
Berichten: 11
Lid geworden op: 05 jan 2012, 22:48

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door wck »

sorry verkeerde plaatje van de schakeling, hier de goede
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
x21r
Berichten: 263
Lid geworden op: 27 jun 2011, 12:50

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door x21r »

Ha die wck join http://www.ecologieforum.eu/viewtopic.p ... 1&start=30

Ps zonne omvormers hebben geen afvlak elco aan de input zijde ..
En de software is niet gebouwd om 50 of 100 of 150 300 hz rimpels weg te werken.
Het is meestal .. iets proberen en kijken wat het resultaat is ,en als je een wisselende spanning toevoegt “KAN” het proces verstoord worden .(Is meestal P&O)
lees voer http://zonstraal.forumup.be/viewtopic.p ... =zonstraal
wck
Berichten: 11
Lid geworden op: 05 jan 2012, 22:48

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door wck »

hoi x21r,

de software heeft er niet zo veel mee te doen die is te traag, de schakelende omvormers werken meestal zo rond de 30 kiloherts en corrigeren ook zo snel.
Als je minder dan deze 3 fase rimpel wil moet je trouwens aan erg grote condensatoren denken morgen heb ik misschien even tijd om er aan te rekenen.

Het meest zorgen maak ik me om de ingangsspanning van de inverter, als de "generator" het goed gaat doen gaat de spanning ver boven de 400 volt.

De omgebouwde motor zal een betere anker bekrachtiging krijgen als hij belast word en de spanning gaat dan meteen omhoog.

Ik heb de datasheet van de inverter nagezien en die geeft aan dat MPP een ingangsspanningsbereik is waarbij de inverter zijn maximum vermogen kan leveren, hoe hij hiermee het potentiele vermogen berekend is me onduidelijk
bram de houthakker
Berichten: 15
Lid geworden op: 01 feb 2010, 13:38
Locatie: Sittard

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door bram de houthakker »

Hallo Michel,

als ik het goed herinner is de motor/generator die je gebruikt 1kW ?
tijdens mijn stage heb ik rendement metingen uitgevoerd bij een 5 kW generator bij verschillende belastingen. De conclusie was dat bij lage belasting (minder dan 70% nominaal vermogen) het rendement er keihard onderuit gaat (bij 1000W nog maar 40% rendement over). het kan dus zijn dat het mechanische vermogen een stuk hoger is dan je zou verwachten als je 180 W elektrisch opwekt. hier geld dus meten is weten om iets zinnigs te zeggen over het mechanisch vermogen (lijkt me nu belangrijker als elektrisch, aangezien de gen makkelijk te vervangen is)

Groet
Bram
x21r
Berichten: 263
Lid geworden op: 27 jun 2011, 12:50

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door x21r »

wck schreef: hoe hij hiermee het potentiele vermogen berekend is me onduidelijk
P & O .. verander iets aan de timing .. kijk wat de spanning doet na 1e trap..en maak beslissing ..

Voor eind trap kijk hoeveel stroom er loopt ..(net spanning kan je niets aan doen dus niet interessant ;-) )
Nu zijn die meetwaardes kort en niet gemiddeld en geen filter ..waarom zou je ..

Er zijn dus twee regelcircuits achter elkaar..en die dan voeden met een snelle wisselende spanning ..
Het kan goed gaan .. maar kans op “problemen” is behoorlijk groot.

Nu mocht de omvormer het "gevoel' hebben geen correct beslissing te hebben of kunnen maken (afh van het programma)
zal hij stil blijven staan op een waarde .. en rond die waarde blijven hangen

En ze geven soms wel 99,8% op als mpp eff..dus hij zal snel en constant met zeer kleine stappen moeten zoeken.

Zon MPP is totaal anders dan wind MPP .. en die wind MPP geld eigenlijk voor hier .. de generator minder belasten geeft na enkele seconden een hoger toerental ..Dus zit er een tijd vertraging in (bij zonne-panelen heb je daar geen last van)

Natuurlijk zijn er nu ook zonMPP met een sweep .. en geeft (behalve tijdelijk verlies ) meestal een iets grote opbrengst.
pelletpower
Berichten: 3502
Lid geworden op: 12 nov 2011, 13:21

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door pelletpower »

x21r, volgens mij geeft minder belasting vaanmotor lager toerental omdat met condensatoren gewerkt wordt ipv netsynchroon????
Richard-III
Berichten: 60
Lid geworden op: 10 aug 2009, 19:40

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door Richard-III »

Hallo Michel,
Proficiat met uw werk tot dusver.
Zelf heb ik wat bedenkingen over de vaanmotor,ik meen ooit gelezen te hebben dat deze niet zo'n goed rendement hebben omdat de vaantjes door de centrifigale kracht een grote wrijving hebben op het loopvlak van het "huis" waar ze tegen lopen.
Misschien ben ik verkeerd hierin....het is maar een bedenking en vermoeden dat ik heb.

Succes met uw verdere werk,
account verwijderd
Berichten: 2127
Lid geworden op: 05 okt 2009, 23:49
Locatie: verwijderd

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door account verwijderd »

Hoi,

De condensatoren die ik heb liggen voor het afvlakken van de 3 fasen rimpel lijken mij onbruikbaar.
40 volt, 4700 Uf, jammer.
Dan toch een oude computervoeding halen bij de oud ijzer boer. :D

Vandaag de turbine en de gen bij elkaar gebracht op een ijzeren onderstel, de tandwielverhouding is op zich
aardig als het op perslucht draait.

Morgen een condensator pakket erop maken, dit keer kleinere condensatoren.
En dan is een test doen op stoom.

Ik ben het met Bram de Houthakker eens dat je beter een kleinere gen kunt nemen, maar die heb ik niet voorhanden, als
ik iets kleiners tegenkom, dan neem ik het mee.
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Verwijderd
account verwijderd
Berichten: 2127
Lid geworden op: 05 okt 2009, 23:49
Locatie: verwijderd

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door account verwijderd »

De turbine draait als een naaimachientje, alleen lekt er nog een klein beetje condens. :mrgreen:
Hier haal ik nog niet genoeg toeren om draaiveld te krijgen op een asynchrone motor 3000t/min. :twisted: :twisted: :twisted:
Het systeem is volledig gesloten, alleen de condens lekkage moet ik nog verhelpen.
Totaal nu geen 3 traps condensor maar 4 traps condensor.
Verwijderd
account verwijderd
Berichten: 2127
Lid geworden op: 05 okt 2009, 23:49
Locatie: verwijderd

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door account verwijderd »

Stoomturbine test met een vermogen tussen de 70 en de 120 Watt. Piek was 157 Watt op 2.8-2.5 bar stoomdruk.
Ik zou zeggen enjoy the movie. Het is en blijft spannend om een wkk te bouwen. :mrgreen:
Aan het einde van de film komt de turbine rotor iets uit balans.
Op zich weer een hoop geleerd zo vandaag.
Laatst gewijzigd door account verwijderd op 07 jan 2012, 16:52, 1 keer totaal gewijzigd.
Verwijderd
Gebruikersavatar
Chicken Power
Berichten: 2410
Lid geworden op: 19 feb 2006, 12:17
Locatie: Groot Rijnmond

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door Chicken Power »

Haha, klinkt als "ready for takeoff" met de "Nevercomeback line".

Je hebt PB, SMS en voicemail.

Groet, Cp
Verwijderd.
account verwijderd
Berichten: 2127
Lid geworden op: 05 okt 2009, 23:49
Locatie: verwijderd

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door account verwijderd »

Heb het probleempje achteraf te vroeg gepost, bij nader inzien heb ik de boortol erop gezet om te checken of ik draaiveld kon maken.
Het draaiveld kwam zowel linksom als rechtsom, ik draaide te weinig toeren stoomzijdig, al zou je het niet verwachten als je het zo aanhoort.

Idd. de Never come back line.
De turbine rotor uit een voormalig intergasketel kan het niet aan.
Hij was al uit balans geraakt op perlucht testen, maar goed toch effe rechtgezet met een schoevendraaier en stoom erop. :D
Verwijderd
x21r
Berichten: 263
Lid geworden op: 27 jun 2011, 12:50

Re: hout cv kachel met stoomturbine

Bericht door x21r »

Ha die michel .. het gaat goed zo ..je kan gelijk naast electra ..warmte .. een stomerij beginnen .. -;)

Nu begrijp ik .. bij 64W 256 Volt en 0,2A en anders 176W en 334V bij 0,5A.
Stroom blijft laag zou ik zeggen.
Spanning stijgt tot te grote hoogte..(risico voor de omvormer ).
Ik zou zeggen ga ook op zoek naar transformatoren..3fase is leuk …maar zelfs gewoon 230V zijn oke ..
6 dezelfde met een vermogen van iets van 50W- 150W .. met uitgangs spanning gelijk aan of hoger dan 12 V ( daarnaast natuurlijk wat diodes en afvlak condensators om zo de uitgangs spanning bij elkaar opgeteld, binnen het bereik van je omvormer te vallen.
Denk er om dat als de hoogste spanning beveiliging geactiveerd word je een altijd blijvende kortsluiting heb in je omvormer ..(dan moet je onder delen gaan vervangen).
Plaats reactie