Diepvries en boiler isoleren

verwarming, isolatie, huiselijk energieverbruik

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Dutch John
Berichten: 4611
Lid geworden op: 02 dec 2006, 12:23

Diepvries en boiler isoleren

Bericht door Dutch John »

Onze diepvries is de kelder uit verhuisd, omdat ik de provisiekelder koel wil houden. Een diepvries staat het beste in een zo koel mogelijke ruimte, waarbij lekwarmte toch nog benut wordt.
Helaas hangt in deze ruimte ook de tapwaterboiler. Tijd om beide aan te pakken dmv betere isolatie. Maar welke isolatiematerialen te gebruiken?

Voor de vriezer denk ik aan plaatmateriaal met een afwerklaag, zoals dupanel. Randen afwerken met aluminium tape en een mdf hoekje. Boiler inpakken met dikke noppenfolie. Het hoeven geen juwelen van isolatieafwerking te worden, maar zo maar wat glaswol er omheen draaien is wel erg houtje-touwtje.

Iemand met andere, betere, financieel verantwoorde suggesties?

Groet,
DJ
He chose to be rich by making his wants few, and supplying them himself. - Ralph Waldo Emerson-
Gebruikersavatar
kockie
Site Admin
Berichten: 8697
Lid geworden op: 28 jan 2006, 17:42
Locatie: Zeddam
Contacteer:

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door kockie »

Waar heeft je vriezer de condensor zitten? Zit die op een apart plekje of beslaat die de hele achterwand?

Ik denk dat het om het even is wat je gebruikt, als het maar dicht is. Ik heb in ieder geval geen beter voorstellen dan je zelf hebt.
Mensen zeggen wel eens dat ik troep verzamel; ik noem mezelf liever een industrieel-amateur-archeoloog die probeert waardevolle artefacten te behouden.
Why should I work harder when I can work smarter
Pigion
Berichten: 749
Lid geworden op: 17 okt 2007, 11:26
Locatie: Drenthe

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door Pigion »

Ik denk dat het inpakken van de vriezer geen goed idee is, tenzij je spoedig een nieuwe wil aanschaffen :mrgreen:
Als de isolatie niet voor 110% wordt gesealed, krijg je altijd condens op de koude vlakken. Als je ventilatiespleet houdt, helpt het isoleren niets. Ik heb toch al mijn bedenkingen over het nut van het aanbrengen van extra isolatie. Bij een oude vriezer kan het misschien wat uitmaken.
Ik heb wat ervaringen met "koude isolatie" uit mijn voormalig werk. Na door schade en schande wijs te zijn geworden, wordt uiterste zorgvuldigheid besteed aan het sealen van de isolatie. Waar dit niet mogelijk is, werd rvs toegepast.
Alles bij elkaar kan je je goede geld beter in de tas houden en sparen voor een moderne goed geisoleerde vriezer.

Bij een oudere boiler zie ik wel wat mogelijkheden. Je zou daar b.v. Armaflex kunnen toepassen.

Pigion
Gebruikersavatar
12much
Berichten: 580
Lid geworden op: 03 okt 2009, 23:08
Locatie: Tienhoven Ut

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door 12much »

Stuk stukadoorskarton eromheen met afstandhoutjes van 50mm en je hebt binnen minuten een verantwoorde, duurzame en isolerende oplossing.

Redelijk goedkoop en ook in plaat verkrijgbaar. Er is eventueel vervoer beschikbaar...:-)
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Never burn faster than your Wocket.
Dutch John
Berichten: 4611
Lid geworden op: 02 dec 2006, 12:23

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door Dutch John »

Pigion,

Een paar tientjes aan isolatie versus een nieuwe vriezer. Kan ik toch beter met het eerste beginnen? Ik denk aan de zijkanten en bovenkant, waarbij de overlap afgeplakt wordt. De deur krijgt ook een laag. Alles vlak materiaal dat geen luchtspleet geeft. De enige koudebrug zal de sluitkant rondom de deur zijn. Met dat beetje condens kan ik leven, in de kelder droop soms de hele deur. Hetgeen leerde, dat de deur aan de onderkant het meeste verliest. En niet alleen aan de randen.

Kockie,

De achterwand moet ik nog eens goed bekijken. Ik weet niet of de condensor eenvoudig een paar cm op te schuiven is.

12much,

Ik ben niet zo handig met tweecomponentenspul. Op een of andere manier wordt dat altijd een knoeizooi...

Groet,
DJ
He chose to be rich by making his wants few, and supplying them himself. - Ralph Waldo Emerson-
Gebruikersavatar
Tim
Berichten: 2979
Lid geworden op: 25 feb 2010, 15:11
Locatie: Uruguay

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door Tim »

Pigion schreef:Ik denk dat het inpakken van de vriezer geen goed idee is, tenzij je spoedig een nieuwe wil aanschaffen :mrgreen:
Als de isolatie niet voor 110% wordt gesealed, krijg je altijd condens op de koude vlakken.
Dit kan ik bevestigen uit de praktijk. Onze vriezer staat in de garage, waar de hele winter de tuinstoelkussens (3x woordwaarde) op gelegen hebben. Het onderste kussen was vast gevroren op de vriezer en 50% zacht ijs geworden.

Ik zou PIR platen erop purren al dan niet met 2k schuim. Niet erg ecologisch materiaal, maar wel goed dicht. Even aangenomen dat het een kist is (zuinigste manier van vriezen), kun je de condensor wel wat naar achter buigen om ook de achterzijde te isoleren.

De boiler kun je best wel in glaswol wikkelen. Je hebt vast nog wel ergens een stukje gaas of een aarbei netje. Die daarom toe en achterzijde afspannen zodat is mooi strak en afgewerkt zit. Boven en onder vlecht je dan af aan de zijkant. Ik zou wel glaswol pakken met zo'n afwerk laagje erop.

Tim

edit: Zie wat overlap in beriochten... :)
Laatst gewijzigd door Tim op 13 apr 2011, 15:20, 1 keer totaal gewijzigd.
le_pilaf
Berichten: 192
Lid geworden op: 12 dec 2009, 22:51

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door le_pilaf »

hallo DJ

voor de isolatie kun je eens gaan kijken bij de kringloop in oude koel of diepvriezers zit vacuüm isolatie dit isoleert super.
je kunt ook nog de condensor koelen met water verhoogt het rendement van je koel/diepvries.

groet frank.
je bespaaart door niet te verbruiken .
Dutch John
Berichten: 4611
Lid geworden op: 02 dec 2006, 12:23

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door Dutch John »

Een rondje langs de bouwmarktvelden leerde drie dingen. Allereerst heeft glaswol de beste R-value for money. Ten tweede lijkt alle isolatie bezopen duur geworden. En ten derde moet ik eerst m'n eigen magazijn aanspreken. Was bijna vergeten dat ik vorig jaar nog 30 m2 tempex van 5 cm dik gekregen heb.

Voor de boiler denk ik nu ook aan glaswol. Ik zal mijn lief eens vragen of ze een mooi jasje kan naaien...

Groet,
DJ
He chose to be rich by making his wants few, and supplying them himself. - Ralph Waldo Emerson-
Gebruikersavatar
frans
Berichten: 678
Lid geworden op: 15 dec 2006, 20:50
Locatie: Gorredijk/ Friesland

Re: Diepvries en boiler isoleren

Bericht door frans »

Pigion schreef: Als de isolatie niet voor 110% wordt gesealed, krijg je altijd condens op de koude vlakken.
Pigion
Een van mijn vorige koel/vries combi's had de geest gegeven.
Het bleek dat de pijpjes die freon :fff transporteerden van ijzer waren gemaakt.
In de loop van de jaren dus doorgeroest in de isolatie.
Toen verbaasde het me nog dat het geen koper was...
Waar zelfcensuur begint houdt de vrijheid op.
Plaats reactie