warmtewisselaar voor paardenmesthoop

Onder dit forumonderdeel vallen alle vormen van zelfopwek, onder andere windenergie, waterenergie, wkk's (zelf stroom draaien), zonne-energie etc.

Moderator: Moderators

Ingir
Berichten: 1499
Lid geworden op: 13 apr 2014, 20:36

Re: warmtewisselaar voor paardenmesthoop

Bericht door Ingir »

Bij dergelijke exercities vraag ik me af wat de EROEI gaat zijn. Gaat de mestwarmte door thermosifon-werking vanzelf rondstromen of moet er een elektrische pomp gebruikt worden? En gaat er niet veel warmte verloren tijdens het transport door de tyleenbuis naar de woning en ga je de buis daarom isoleren?

Of ligt de mesthoop pal naast de woning? Of in de woning? Hygiënisch wellicht niet de beste optie maar wel efficiënter dan buisisolatie en elektrische pomp... :fff
Slooij
Berichten: 492
Lid geworden op: 04 mei 2021, 22:37

Re: warmtewisselaar voor paardenmesthoop

Bericht door Slooij »

Ja idd het is eigelijk het beste om de hoop tegen de muur van de te verhitte ruimte aan te leggen en dan op die manier zo min mogelijk buis nodig te heben om eventuele verliezen tegen te gaan.
soms is het ver gezocht wat men zoekt.
Slooij
Berichten: 492
Lid geworden op: 04 mei 2021, 22:37

Re: warmtewisselaar voor paardenmesthoop

Bericht door Slooij »

Oké het is een beetje flauw.
Als de hitte uit het broei proces word gehaald is er geen broei proces. Het komt denk ik heel nauw om dit te kunnen realiseren. Ik ben benieuwd wat hier uit voort vloeid.
Ik heb pas geleden gezien hoe de stoom van een hoop gras af kwam terwijl dit werd op geruimd. Ik weet ook dat het broei proces bij kolen er is en dit gaat nog iets veder kwa temperaturen denk ik. Ik denk dat ik alweer iets teveel heb gezegt en ik had beter mijn mond kunnen houden! :D
soms is het ver gezocht wat men zoekt.
Plaats reactie