Pagina 1 van 1

Instromende lucht bij windkracht 6> via mechanische ventilatie

Geplaatst: 07 feb 2025, 16:52
door wim1953
Beste,

Ik ben bezig om de laatste zwakke isolatieplekken uit mijn woning te verbeteren en loop tegen een probleem op waar ik geen raad mee weet. Ik heb mechanische ventilatie van Duco die over het algemeen op de laagste stand staat. Op het dak heb ik een dakopstand van Ubbink die geen regenwater naar binnen laat. Helaas bij sterke wind wel lucht terug blaast door de ventielen in plaats van omgekeerd. De dakopstand staat op het westen ( Friesland ) en bij windkracht 6> komt koude lucht van buiten naar binnen. Een terugslagklep heeft m.i. geen zin omdat de klep in de laagste stand waarschijnlijk niet open gaat. Vanaf de onderzijde van de dakopstand gaat flexibele buis naar de ducobox en van de ducobox naar de ventielen in de woning. De lengte van onderzijde dakopstand tot het eerste ventiel in de keuken bedraagt ongeveer 2,50 meter. Ventilatieshop biedt ongeveer 20 terugslagkleppen aan voor mechanische ventilatie maar ze zeggen erbij dat die werkt als de ventilator uit staat. Alleen staat een box nooit uit. Ben benieuwd of iemand van jullie dit probleem herkend en wat de oplossing was, als die er is.
duco 1.jpg
duco 3.jpg
duco 2.jpg

Re: Instromende lucht bij windkracht 6> via mechanische ventilatie

Geplaatst: 08 feb 2025, 18:30
door jn82
De dakdoorvoer 1 pan hoger zetten.

Re: Instromende lucht bij windkracht 6> via mechanische ventilatie

Geplaatst: 09 feb 2025, 22:34
door Atlas
Dag Wim,
Mooi woningkie zo te zien.

Heb dezelfde Ducobox 3 standen. Zuigt altijd en op standen 0 gaat alleen maar wanneer je de stekker eruit trekt.
Heb nooit geen last van terugkomende tocht of wind. Ik zie geen verschillen, ook ik heb een schuin dak. Het enige verschil is...ik heb een platte Uitloop.
Bij jou zou er lucht bij harde wind of valwinden in de de pijp kunnen blazen. Bij die van mij is dat een stuk moeilijker.
Zie hieronder
Screenshot_20250209_222223_Firefox.jpg

Re: Instromende lucht bij windkracht 6> via mechanische ventilatie

Geplaatst: 10 feb 2025, 08:03
door JantjeV8
Dat is denk ik wat jn82 ook bedoeld. Je uitloop zit onder de nok in plaats van net er bovenuit. Je zit dan in de werveling.

Re: Instromende lucht bij windkracht 6> via mechanische ventilatie

Geplaatst: 10 feb 2025, 17:03
door wim1953
Beste allen,

Bedankt voor het compliment voor de woning. ( ik zal het doorgeven :lol: ). De opstand die ik nu heb heb ik gekocht is omdat het daardoor niet binnen zou kunnen regenen. Kan me overigens niet voorstellen dat met de binnenkomende wind de regen buiten blijft :fff De tip van JP82 is nu wat duidelijker voor me. Maakt overigens dat ik een nieuw gat moet zagen in het dakbeschot en een oud gebruikt gat moet zien dicht te krijgen. Dat wordt me iets te gortig. Over de pan die jij gebruikt hebt Jantje denk ik ook even na. Ik heb ook contact opgenomen met Ventilatieshop en die adviseren me een elektrische regelklep te plaatsen. Omdat je met zo'n klep ook de luchtafvoer kunt knijpen als je de Duco op stand 1 hebt staan vind ik die zo slecht nog niet. Ik kwam een servomotor op afstandsbediening tegen die je per graad kunt instellen. Ik heb ook nog even erover gedacht om de openingen aan de westkant af te tapen omdat ik toch meestal stand 1 gebruik maar dat is dat ook niet nodig.

Re: Instromende lucht bij windkracht 6> via mechanische ventilatie

Geplaatst: 10 feb 2025, 19:18
door Atlas
dag,
Met het woord "opstand" bedoel je waarschijnlijk gewoon: een ventilatie dakdoorvoer?

Voor wat betreft het boven de nok uit willen komen: dat is bij jou enigsinds onmogelijk want dat bereken je altijd vanaf het hoogste punt en zo te zien is deze aanbouw dat niet maar de woning er naast/aan het hoogst. Buiten dat: het is een verplichting bij rookgasafvoeren en niet bij luchtafvoer.
Ik zou het eenvoudig houden en de pan van die "Jantje" gebruiken.
Geen breekwerk en kan er zo opgeklopt worden, is het minste werk en de besparing van dat dure advies kun je achterwege laten (en kan eventueel altijd nog.)
De wind "breekt" bij storm en dergelijke als het ware op de pet die een beetje halfrond is en enigsinds voor een Fortex (en dus aanzuigende werking van de DUCO-lucht) zorgt.
Ook hier op de vlakte totaal geen last van het niet af kunnen voeren van DUCO-lucht of van keukenluchtjes.
Bijgaand foto's:
1 is van de DUCO
2 is van de Wasemkap keuken
1.jpg
2.jpg
De zwarte pijp erachter is van onze houtkachel en ja...die moest wel boven het hoogste punt uitkomen.