Pagina 1 van 2

Rokende Rocket :).

Geplaatst: 02 okt 2015, 20:04
door Sandman79
Hier wat foto's van mijn Rocket in een bell, na het stookseizoen.

Ik had wat issues met de brandkamer, en op het einde van het seizoen ook met rookontwikkeling in de kamer als de belle koud was. Desondanks was de verhouding warmteafgifte/houtverbruik fenomenaal.

Aangezien het stookseizoen eigenlijk alweer zowat begonnen is, even kijken hoe we een en ander kunnen verbeteren.

A) Groot toegangsluik in de bell, op voorhand gedacht dat dit het grootste prbleem zou zijn, heeft goed gepresteerd, het wordt nog verstevigd met L-ijzers langs de binnenkant zodat het nog minder kan golven.

B) De kacheldeur. Slechts vastgezet dmv 2 ijzeren hoekjes en een beetje vuurvaste mortel. Die mortel is toch wat afgebrokkeld, en de het bovenste hoekje kwam wat los, waardoor de deur niet meer mooi luchtdicht was.

Er worden l-ijzers op de deur gelast, en deze worden met 10 kleine muurankers vastgezet in de wand van de bell. Tussen de brandkamer uit vuurbeton de ijzeren deur komt ook nog een kacheltouw.


C) De brandkamer: In de loop van het stookseizoen zijn de 2 achterste delen van de brandkamer wat verzakt, waardoor het brandproces niet meer was wat het zou moeten zijn. Dit wil ik oplossen door de kacheldelen in een wiegje te zetten, en het geheel beter omhullen, ook de bovenkant vooral met vermiculietbeton.

Hier zie je hoe de achterste delen van de brandkamer verzakt zijn tov de voorste 2 delen. Ook zie je al spleten in de brandkamer.

Afbeelding

Hier zie je duidelijk de spleet aan de bovenkant van de brandkamer.

Afbeelding

Hier het wiegje waarin de achterste delen van de brandkamer netjes in worden gezet, en wat geklemd kunnen worden.

Afbeelding

De gevolgen van deze kapotte brandkamer? ->

Afbeelding

De muren van mijn bell bij het openen van de kachel.

Verder in de laatste maand van het stookseizoen rookte de kachel als hij erg koud stond, bij de opstart, vooral aan de bovenkant van de bell:

Afbeelding


en tussen de vuurbetonplaten die het het dak van de bell vormen, al is het hier minder goed te zien:

Afbeelding

De vuurbetonnen platen liggen met een dunne laag vuurvaste mortel op de vuurvaste stenen van de wanden van de bell, tussen de vuurvaste betonplaten is ook vuurvaste mortel gebruikt geweest.


Wat is hier een betere oplossing? platen ervanaf nemen en laten rusten op dik kacheltouw/ vuurvilt? en kacheltouw tussen de platen in?

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 02 okt 2015, 22:04
door SanderL
Tussen de betonplaten van de bell en tussen de betonplaten en de wanden van de bell zou ik vuurvilt nemen.
Of anders stroken superwool deken.

Even een vraag over het frame dat je hebt, gaat dat niet teveel uitzetten als het warm wordt, zodat het de delen van de vuurkamer niet meer optimaal bij elkaar houdt? Je zou eigenlijk een soort klem willen hebben die mee veert met het krimpen en uitzetten van de vuurkamer.

Heb je de vuurvaste stenen met adhesiet A gelijmd?

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 02 okt 2015, 22:54
door Sandman79
Vuurvaste stenen heb ik vastgezet met vuurvaste mortel. Moet nog eens op de verpakking kijken wat het precies was, maar dat doet het daar wel ok.

Superwool heb ik nog een redelijke grote rol liggen. Die zal ik dan eens proberen :).

Over het uitzetten van dat frame... Dat weet ik niet, maar de meeste betonnen kernen zijn dacht ik samengebonden met een soort ijzeren draad, ofwel met lijmklemmen, zoals bvb in deze afbeelding van een van de forumdagen.

Afbeelding

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 03 okt 2015, 00:58
door Lieve
Na een seizoen stoken, is bij ons de vuurkamer nog helemaal wit.
Warmte en kou doen steen en beton uitzetten en krimpen.
En die krimp of uitzetting is niet overal dezelfde, waardoor scheuren.
Je zou misschien krimpnaden kunnen voorzien, die je kan dichten met superwool.

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 03 okt 2015, 07:21
door Sandman79
De brandkamer bestaat op zich uit 4 stukken, nergens is een barst gekomen door het branden. Ik wou idd tussen de naden iets zetten a la kacheltouw of vuurvilt.

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 03 okt 2015, 10:30
door JantjeV8
Stuik tegen elkaar is lastig dicht te houden, kun je er een soort 'half-hout' verbinding van maken, en dan in die overlap een koordje of vilt leggen.

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 05 okt 2015, 10:00
door dormos
Ik zie dat je het frame aan de bovenkant voorzien hebt van draadstangen. Is het misschien een idee om dit zowel onder als boven te doen, en dan onder de moer een spiraalveer?
Je houdt de twee helften van de stookkamer dan bij elkaar op veerdruk, en als het staal meer uitzet dan het beton dan blijft de veer nog steeds de helften samendrukken.

Groet,
Hans

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 05 okt 2015, 10:53
door holtere
Kijk eens hoe de uitzetting is van steen en staal bij verschillende temperaturen. Als dat niet veel verschilt kun je gewoon vastzetten.
Ik bedoel wel min of meer vastzetten dus met een glaskoord ertussen of zo. Ik zou dan de buiging van het staal gebruiken om constant een beetje druk te houden.
Eigenlijk ben ik altijd een beetje sceptisch over deze gegoten constructies: Kijk eens naar keramiekovens b.v. die worden met kleine onderdelen die zo in elkaar gezet en wel zo dat de zwaartekracht de boel op z'n plaats houdt. Kleine onderdelen natuurlijk vanwege temp en daarmee verschillen in uitzetting. Keramiekovens worden voortdurend opgestookt en afgekoeld van 0 tot 900 / 1200 graden en zijn daarmee natuurlijk nog zwaarder belast dan onze houtkachels maar wel vergelijkbaar.
Ovens hebben meestal een gewelfd dak d.m.v. een knikje. De boel zakt dan altijd weer op z'n plaats!

grz,
Holtere

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 05 okt 2015, 12:40
door Sandman79
ik heb ook een beginnende scheur in een van de helften inderdaad. ik wil dit inderdaad opvangen door alles wat te klemmen.

Staal en beton zetten zowat gelijk uit, dat heb ik verleden jaar opgezocht alvorens ik dat grote ijzeren luik in mijn bell hadingebouwd, ik had enkel schrik voor een eventueel temperatuurverschil, maar dat viel in praktijk heel goed mee (maximaal 20 graden bij het opwarmen van de bell))

Ik ga mijn Stalen frame sowieso nog moeten kapotslijpen en een paar opstaande benen met schroeven weer moeten monteren, anderskrijg ik het p-channel niet deftig geplaatst :). Tussen de gietdelen komt overal kachelkoord en dat zou dan tesamen met de schroefdraad voor voldoende spanning en werkingsruimte moeten kunnen zorgen (hoop ik)

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 12 okt 2015, 14:50
door Sandman79
Iemand nog een goed idee om het p-channel te kunnen splitsen? en weer netjes tegen elkaar te laten komen, volstaat een goede klem? of moet het luchtdichter?

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 12 okt 2015, 18:13
door kockie
Waar wil je het ding splitsen dan?

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 12 okt 2015, 18:28
door Sandman79
de lengte die bovenop de brandkamer ligt, dan is het herplaatsen van het p-channel een stuk makkelijker.

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 12 okt 2015, 18:31
door Pietje
Probeer een pasbuis te vinden die er overheen past. Vastlassen aan 1 deel, het andere deel er in schuiven. Omdat er onderdruk in deze leiding komt, is een beetje lek niet problematisch.

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 13 okt 2015, 20:41
door Sandman79
Ga dat proberen te vinden of anders met een paar staalplaatjes lassen.

Zou een 'U' al voldoende zijn ipv een koker? een koker erop maakt het weer net zo moeilijk om de p-channel terug te plaatsen, terwijl de verdikking aan de onderkant van de p-channel ook wat problemen zou geven met mijn deurstel.

Op het p-channel / bovenkant van de brandkamer komen nog ettelijke centimeters vermiculiet gestort.

Re: Rokende Rocket :).

Geplaatst: 13 okt 2015, 22:18
door Pietje
Als de P-channel een koker blijft, lijkt me een U genoeg om het zaakje op elkaar te laten sluiten.