Pagina 1 van 1
Accusysteem voor thuisgebruik
Geplaatst: 31 aug 2015, 12:25
door Paul Joosten
Kennelijk zijn er al meer dan 25.000 systemen in gebruik bij onze Oosterburen:
http://www.duurzaambedrijfsleven.nl/ene ... ft-groeien
Wie heeft daar ervaring mee?
Ben voorlopig nog niet van plan grote investeringen te doen maar een buffer van pak 'm beet 100 Ah om wat 24/7 draaiende kleine 12V stroomgebruikers ook bij stroomuitval te kunnen laten doordraaien zou ik wel graag willen hebben. Rendement is hierbij niet de grootste zorg, lage (her)investeringskosten, betrouwbaarheid en weinig omkijken naar hebben wel.
Wat voor accu's hebben jullie zoal in gebruik? In hoeverre zijn bijvoorbeeld (oude) vrachtwagenaccu's interessant en hoe kom je eraan?
Re: Accusysteem voor thuisgebruik
Geplaatst: 31 aug 2015, 12:28
door deleted
Paul,
Ben je dan niet best af met een batterij voor een caravan/camper ?
Die hebben daar toch al wat ervaring mee ?
G
Re: Accusysteem voor thuisgebruik
Geplaatst: 31 aug 2015, 13:16
door Dutch John
Nu vier jaar zo'n systeem met pure sinusomvormer in gebruik. Ondanks niet gerekende eigen bouwuren, veel gebruikte materialen (waaronder gratis vrachtwagenaccu's) en gerekend met 23 cent/kWh is het systeem economisch niet interessant. Leuk gadget voor technofreaks, maar mij heeft het laten zien hoe verslaafd we zijn aan stroom. Nu kun je stellen dat je door een eigen systeem onafhankelijk bent, maar dat is niet zo. Je levert een energieleverancier in voor meerdere leveranciers van de nieuw hardware.
Als je echt onafhankelijk wilt zijn, probeer dan verbruikers te elimineren. De fundamentele zaken van een huis moeten naar mijn idee zonder stroom kunnen blijven functioneren. De rest is luxe.
Als je heel low budget wilt gaan en alleen voor 12 volt noodstroom gaat, koop dan een semitractieaccu en zorg dat deze geladen blijft met een gewone acculader. Hang hem pas aan het systeem als dit uitvalt. Met oude accu's moet je geluk hebben en ze zijn tegenwoordig niet meer gratis.
Groet,
DJ
Re: Accusysteem voor thuisgebruik
Geplaatst: 31 aug 2015, 13:44
door Pieke
Paul Joosten schreef:
In hoeverre zijn bijvoorbeeld (oude) vrachtwagenaccu's interessant en hoe kom je eraan?
Ik hoop niet dat het irritant wordt, maar ik refereer er nog 'ns een keer aan. Ik heb een vriendelijk band met een oudijzerboer. Afhankelijk van de milieu vergunning nemen ze ook oude accu's in.Deze worden natuurlijk ingeleverd omdat ze stukkapot zijn en hier zal je weinig aan hebben. Bij mijn boer nemen ze ook sloopauto's en schadeauto's in, met dikwijls gewoon nog een prima accu. Zo heb ik 'ns 4 hagelnieuwe velgen met dito banden gescoord voor 50 Euro.Of een nieuwe autokrik voor nog geen 2 Euro.Ik heb 'ns een balletje opgegooid aldaar en ik zou eventueel wel wat goed ogende accu's mogen meenemen, testen en de defecte mogen terugbrengen.
Of je zou kunnen kijken bij autosloperijen, maar tis mijn ervaring dat het de grootste boeven zijn in het gehele proces van productie tot demontage.
In de toekomst wil ik graag iets meer gaan doen met accu's en 12/24 volt, dus ik blijf het volgen.
Gr. Pieke