Page 1 of 1

Erik Groeneveld bouwt een Ecologisch huis

Posted: 04 Apr 2015, 12:05
by ejgroene
Hallo, mijn naam is Erik Groeneveld.

Sinds lange tijd ben ik milieubewust, groen, ecologisch, idealistisch, enz en dat heeft er nu toe geleid dat ik een eenvoudig, goed geïsoleerd, ademend, milieubewust mantelzorghuis van hout, hennep, kalk en vlas aan het bouwen ben.

Je kunt ook zeggen, voor de technici: low-tech, passief, damp-open, ecologisch, van massief kalkhennep. Ik beschrijf dit bouw- en ontwerpproces de komende maanden op http://grijzemassa.blogspot.nl.

Ik ben elektrotechnisch ingenieur en zal op gebied van installaties op zoek naar naar "the simplest thing that could possibly work". Dat geldt voor ventilatie, elektriciteit, water en verwarming. Voor dat laatste heb ik al gezien dat hier heel veel kennis over houtstook is, en daar hoop ik dan ook in te duiken.

Re: Erik Groeneveld bouwt een Ecologisch huis

Posted: 04 Apr 2015, 13:09
by ritsaert snijder
Welkom Erik,
Ik geloof dat we je op alle onderwerpen wel wat te bieden hebben!

Re: Erik Groeneveld bouwt een Ecologisch huis

Posted: 04 Apr 2015, 18:52
by pelletpower
Welkom en interessante blog. Ben benieuwd hoe je het gaat doen. De links op je blog zijn nog niet doorgenomen, maar dat komt nog wel.

Re: Erik Groeneveld bouwt een Ecologisch huis

Posted: 04 Apr 2015, 18:59
by Pietje
Hoi Erik,
ik heb de eerste blz van je blog gelezen: welkom! Je bent goed bezig, vooral door heel kritisch te zijn...

Op het forum is veel geschreven over dampopen isolatie, lage temperatuurverwarming, EROEI, Schone houtstook, etc.

Ook op de http://wiki.ecologieforum.eu/Hoofdpagina kun je misschien nog wat zinnigs vinden (of er aan toevoegen ;-) )

Groetjes,
Peter