Pagina 1 van 2
Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 19 jan 2015, 18:54
door holtere
6 jan is er hier met frisse tegenzin een nieuwe "domme" meter geplaatst omdat z.g. de ferraris tot de afgekeurde types behoorde. De nieuw geplaatste meter is een Itron ACE300.
De meter heeft 4 tellers dag- en nachtverbruik en dag- en nachtopbrengst. We rekenen af voor enkel tarief maar de meter telt dus altijd dubbel! Na een paar dagen even gecheckt wat ie nu eigenlijk doet:
Opbrengst volgens omvormer: 22 Kw
Opbrengst volgens pulseteller: 22 Kw
Opbrengst Itron: TR 1 = 6 Kw en opbrengst TR 2 = 9 Kw = samen: 15 Kw
Ze hebben nu dus al 7 Kw gejat lijkt wel?
Zit ik er nu helemaal naast als ik vermoed dat er dus maar zo'n 65% geteld gaat worden als teruglevering? Iemand een idee hoe dit in elkaar zit?
Overigens is de meting een trend en geen eenmalige achterstand van 7 Kw!
Grz,
Holtere
Eerste wijziging:
We hebben 3640 Kw aan zonnepanelen liggen
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 19 jan 2015, 19:07
door Tim
H,
Je eigen directe verbruik gaat er voor de meter al af.
Tim
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 19 jan 2015, 19:18
door holtere
Volgens mij niet!
Het gebruik wordt gemeten en apart daarvan de opbrengst. Zo is me verteld in ieder geval. M.a.w. dit is geen meter die terugloopt!
Of snap ik dit niet en vergis ik me ergens?
Grz,
Holtere
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 19 jan 2015, 19:21
door Tim
H,
Als er tussen de meter en omvormer een lamp zit, dan gaat het er echt eerst al vanaf.
Tim
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 19 jan 2015, 19:40
door holtere
Waarom heeft dat ding dan 4 tellers?
Ben in het eerste stukje misschien niet helemaal compleet geweest:
Tarief 1 en tarief 2 oftewel dag en nachtstroom onderscheidt de teller dus
Volgens de teller nu:
T 1 = 74
T 2 = 99
Totaal verbruik : 173 Kw
TR 1 = 6
TR 2 = 9
Totaal opbrengst : 15 Kw
Hoe zit het dan met terugtellen? Kan de klik niet maken...

Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 19 jan 2015, 20:02
door Dutch John
Eigen stroom direct gebruiken zal de meter niet registeren, omdat die stroom nog achter de meter afdraait. Maar hoe zit het met stroom die via de ene fase het net op gaat, terwijl je van de andere fase afneemt? Worden die apart geregistreerd?
Groet,
DJ
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 19 jan 2015, 20:08
door holtere
Eigen stroom direct gebruiken zal de meter niet registeren, omdat die stroom nog achter de meter afdraait
Dus deze opbrengst is alleen maar wat "over" tijdens de produktiefase. Wat je dus op dat moment niet gebruikt hebt?
Dat zou een verklaring kunnen zijn. Dan trek je uiteindelijk de produktiecijfers nog van je verbruik af, de rest is dan al verrekend?
Maar hoe zit het met stroom die via de ene fase het net op gaat, terwijl je van de andere fase afneemt? Worden die apart geregistreerd?
Geen idee? Meer gegevens heb ik niet?
Grz,
Holtere
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 03:21
door Tim
H,
Vier telwerken, lever: dag en nacht telwerk, teruglever: dag en nacht telwerk.
holtere schreef:Dus deze opbrengst is alleen maar wat "over" tijdens de produktiefase. Wat je dus op dat moment niet gebruikt hebt?
Dat zou een verklaring kunnen zijn. Dan trek je uiteindelijk de produktiecijfers nog van je verbruik af, de rest is dan al verrekend?
Yezz, die productiecijfer doen ze op de factuur salderen.
Tim
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 07:55
door Ingir
holtere schreef:6 jan is er hier met frisse tegenzin een nieuwe "domme" meter geplaatst omdat z.g. de ferraris tot de afgekeurde types behoorde.
Is dat gebaseerd op bewering door de netbeheerder of staat jouw meter op de lijst met afgekeurde meters?
http://www.verispect.nl/afgekeurde-gas- ... rs/item147
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 08:27
door holtere
Yezz, die productiecijfer doen ze op de factuur salderen
OK, gerustgesteld
Is dat gebaseerd op bewering door de netbeheerder of staat jouw meter op de lijst met afgekeurde meters?
Het eerste, tweede niet gecontroleerd.
Overigens is daar niet veel meer aan te doen. Hij zit en ik moet het er mee doen.
Aardig was wel dat de man er niet veel van snapte. De "andere" meter moest hij echt onderuit zijn bussie toveren en het aanmelden van de meter via een tabletje, daar heeft hij, met monteren, 2,5 uur over gedaan. Hij was not amused
Vandaar dat ook de uitleg over de werking anders bij mij binnenkwam!
grz,
Holtere
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 08:44
door Dutch John
Ingir,
Dank voor de link. Kunnen we het blijven volgen. Onze meter staat er qua type en code weliswaar op, maar het bouwjaar niet. We kunnen nog even toe.... Staat die link ook in het onderwerp "Weigeren slimme meter"?
Groet,
DJ
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 09:19
door Paul Joosten
Even algemeen: je omvormers geven aan wat je zonnepanelen opleveren (X), de meter wat er netto van(Y) en naar(Z) het openbare net komt resp. gaat. Je eigen verbruik is dan Y + (X-Z) waarbij Y het deel is dat je verbruikt wanneer je actuele verbruik hoger is dan wat je zonnepanelen op dat moment leveren, bijvoorbeeld 's nachts, bij slecht weer of wanneer je heel veel apparaten aan hebt en (X-Z) het deel van de opbrengst van je zonnepanelen dat je zelf direct verbruikt. Dat laatste verklaart het verschil tussen de meterstanden. Zo lang ze je niet verplichten om de meterstanden van je omvormers op te geven is dat deel (X-Z) van je eigen verbruik gratis en onbelast. Zolang salderen nog doorgaat betaal je uiteindelijk Y - Z en afhankelijk van de voorwaarden van je energiebedrijf krijg je een negatieve rekening wanneer Z groter is dan Y.
Vergelijkingssites zijn hier overigens nog niet op ingericht. Ze nemen alleen Y in beschouwing, de rest moet je vooralsnog echt zelf uitzoeken.
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 09:58
door Ingir
holtere schreef:Is dat gebaseerd op bewering door de netbeheerder of staat jouw meter op de lijst met afgekeurde meters?
Het eerste, tweede niet gecontroleerd. Overigens is daar niet veel meer aan te doen. Hij zit en ik moet het er mee doen.
Voor jou is het einde oefening maar er moeten nog miljoenen aansluitingen gedaan worden die mogelijk wel gebaat zijn bij de ervaring dat door de netbeheerder beweerd wordt dat de meter is afgekeurd terwijl dit niet zo hoeft te zijn.
Verder moet er onderscheid gemaakt worden tussen een (controleerbaar) afgekeurde meter en, alweer bij bewering van de netbeheerder, ongeschiktheid van de meter om netstroomgebruik en netinjectie apart te registreren. De laatste is namelijk geen reden om de meter te vervangen en kan dan ook afgewezen worden. Een afgekeurde meter moet vervangen worden maar daarbij kan de slimme meter wel geweigerd worden. Laat ze maar een goedgekeurde Ferraris terugplaatsen.
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 11:58
door Dutch John
Volgens de rijksoverheid krijg je dan een digitale meter:
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen ... geren.html
Je kunt natuurlijk altijd proberen om een draaischijfmeter terug te krijgen.
Groet,
DJ
Re: Gena...id door een nieuwe domme, slimme meter?
Geplaatst: 20 jan 2015, 13:56
door Ingir
Alle communicatie van energiebedrijven, netbeheerders en overheid is gericht op het pushen van slimme meters. Die digitale meter is niets anders dan een slimme meter waarvan de uitleesfunctie is verwijderd... als je dat wilt geloven dan. Net zoals ik niet geloof dat een slimme meter waarvan de uitleesfunctie "uitgeschakeld" is, ook daadwerkelijk is uitgeschakeld.
Er is geen verplichting om een digitale meter te accepteren, als jouw Ferrarismeter werkelijk afgekeurd is dan kun je vragen om een vervangende Ferraris die wel goedgekeurd is.