Pagina 1 van 1
installatie hout cv ketel
Geplaatst: 17 aug 2014, 23:34
door lorange cv
Hallo,
ben nieuw hier en benieuwd of iemand mij kan helpen. Heb net mijn hout cv systeem in werking genomen en wel opgebouwd volgens onderstaand schema.( zie bijlage)
ik heb nu de cv ketel (een nefit proline HRC 24/cw4) in serie staan. maar ik heb de indruk dat hij bij niet in bedrijf de boel blokkeert. kan ik de cv ketel niet beter paralel aansluiten?
Laurens
Aaansl.sch. hout CV + Boiler + Buffer + Gas CV 2013.pdf
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 18 aug 2014, 02:04
door Ruuben
Hoi welkom,
Blokkeert? Je cv pompt warmwater het huis in op aanvraag, en gebruikt altyd je buffer zo.
Je cv retour warmt echter ook je buffer op zo.
Je houtcv warmt altyd je boiler op, en ook wat je buffer. Ik zie geen beveiliging/driewegklepop je boiler.
Wat wil je oplossen?
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 18 aug 2014, 11:40
door GTV6
Heel bijzonder dit schema.
Vreemd dat een professioneel bedrijf dit zo tekent.
Bij onvoldoende warm water in je boiler moet je de hout cv opstoken, die gelijktijdig de buffer opwarmt.
Als je wil verwarmen met hout moet de gasketel aan of je moet eea manipuleren in je ketel, pomp en driewegklep.
Als je een overschot hebt aan warmte van je solarpaneel gaat dit niet in de buffer.
Ik zou eens terug gaan naar Waterland hier deugt weinig van.
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 18 aug 2014, 14:29
door lorange cv
bedankt voor jullie reacties,
Het probleem is nu dat de houtkachel zijn warmte niet kwijt kan. Het systeem stroomt niet. de aanvoer van de hout cv is ijskoud maar toch loopt de watertemp in de kachel op tot 100 + dan stort hij leeg en dan vult ie weer bij. pas als ik de gas cv inschakel gaat het sysyteem "lopen". maar dat kan niet de bedoeling zijn. Als ik de gas cv nu paralel aansluit (gas cv staat nu in serie) is dit probleem volgens mij verholpen. en dat is dus mijn vraag. Klopt dit?
De hout cv kachel is een beetje ruim bemeten (24 kw aan de cv en 6kw aan de ruimte). Maar ik heb ook nog een deel van 300m3 en ik zat te denken om daar nog 2 grote radiatoren met een thermoklep van 60 gr. ervoor te plaatsen. Deze zou dan na het buffervat en voor de gas cv in het systeem worden aangesloten. Dit om de rest warmte wat beter te benutten. Als ik dan nm. de gas cv op max 55 gr. zet zal die alleen primair het huis verwarmen.
zie graag een reactie tegemoet
Laurens
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 18 aug 2014, 15:50
door Sem A
Dat je aavoer van de houtketel niet warm word, is dat voor of na de retourwaterklep gemeten? Je cvketel kan volgens dit schema niet blokkeren dus zit het ergens anders.
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 18 aug 2014, 19:59
door Ruuben
Al je warmte gaat in je boiler zitten. Die tikt dus ook 100 aan. En gaat daarna pas je buffer verwarmen. Ik hoop dat je een ovetstort. Op je boiler hebt.
Lijkt me niet ongevaarlijk zo. Misschien gaat je zonnboiler wel in koelmodus ondertussen. Welke controleren heb je?
Maar bovenstaande vraag is relevant.
dan gaan we verder met een beter schema.
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 18 aug 2014, 23:17
door lorange cv
Op de boiler heb ik een overdrukventiel die gaat bij 8 bar storten. daarnaast kan die boiler in principe niet heter worden dan 100 gr. aangezien de beveiliging acht de houtkachel geen hogere temperaturen toestaat. De zonne boiler heb ik nog niet aangesloten. de boiler en het expansievat staan zo'n 9 meter van de kachel af. Daarnaast heb ik op de boiler een temp en een druk meter die zijn nog nooit in de gevaren zone geweest. De zonne boiler is nog niet aangesloten. Wat betreft het gebruik is het de bedoeling dat we alleen op hout stoken en enkel bij afwezigheid dat dan de cv bijspringt. dus dan is het buffervat redelijk op temperatuur. Het idee van het systeem is dat de boiler de temp van het warm water opneemt dmv de afgifte cvan de spiraal dus ineerste instantie wordt de bolier opgewarmt maar daarna zal de bolier ook weer warmte aan de cv afgeven (vuur in kachel tempert water temp in leidingen daalt boiler "verwarmt"ww) hetzelfde geldt voor het expansie vat. het ww komt hoog binnen en zal doorzijn warmte omhoog stromen en hoofdzakelijk het cv systeem ingaan. pas als die op temperatuur is zal het zijn restwarmte in het expansievat achterlaten.
Maar mijn simpele en belangrijkste vraag blijft onbeantwoord.
De gas cv staat nu in serie op het systeem is dat ok of kan ik hem beter paralel aan het systeem aansluiten. wie kan mij daar een antwoord op geven
Laurens
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 19 aug 2014, 00:01
door kockie
Ik zou 'm parallel aansluiten zodat je gascv de buffer niet kan/hoeft op (te) warmen, maar dit zal je probleem niet oplossen.
misschien moet je eens kijken of je installatie conform tekening is aangesloten...
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 20 aug 2014, 01:31
door Sem A
Hoi lorange. Ik zie dat je andwoord wil hebben op je vraag. Maar waarom geef je geen andwoord op de mijne. Word je buffer nu wel of niet warm door de houtkachel? welke leidingen worden nu wel of niet warm. En is je boiler nu helemaal nog niet aangesloten op de cvkring of niet op het drinkwater?
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 20 aug 2014, 10:41
door Ruuben
kockie schreef:Ik zou 'm parallel aansluiten zodat je gascv de buffer niet kan/hoeft op (te) warmen, maar dit zal je probleem niet oplossen.
misschien moet je eens kijken of je installatie conform tekening is aangesloten...
Inderdaad parallel aansluiting: Gebruik doorstromingsklep (water kan er maar in één richting door) op warmwater uitgang van je cv en warmwater uitgang van je houtkachel.
Overstort van 8 bar is echt fors hoog. Kijk aub nog eens naar je solarcontroler of er een schakeling in zit met een driewegklep tussen boiler en buffer, dat is echt beter.
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 20 aug 2014, 15:23
door lorange cv
ja ik moet ook goed lezen. het buffervat wordt wel warm maar nog niet zo warm als de leidingen (in en uit) de boiler is wel aangesloten op de cv kring alleen de zonneecolectoren zijn nog niet aangesloten. de HR ketel kan je echter ook voeden met warm drinkwaterwater dus dat gaat goed. De boiler geeft ook af en toe warm water als de houtkachel aan staat.
Maar ik ga nu eerst de HR ketel paralel plaatsen kijken of dat scheelt.
gr. Laurens
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 20 aug 2014, 21:16
door lorange cv
iedereen bedankt voor het meedenken. cv ketel paralel geinstalleerd en de retourmenger goed om geinstalleerd. en hij doet het als een tierelier!!!
Nog een vraag rest mij wat is een beetje economische bedrijfstemp. van het het water in de cv. het schommelt nu zo'n beetje om de 55 gr. Ik krijg hem wel hoger maar dan moet ik wel flink doorstoken en dat lijkt me een beetje zonde.
gr. Laurens
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 20 aug 2014, 21:30
door kockie
lorange cv schreef:retourmenger goed om geinstalleerd
Dat lijkt me dus het probleem geweest te zijn...
Heb je terugslagkleppen gebruikt om ongewenste stromingen te voorkomen?
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 20 aug 2014, 21:43
door lorange cv
yep die heb ik meteen erbij gezet. ik las alleen dat de bedrijfstemp van de retour om de 65gr moet liggen klopt dat?
Re: installatie hout cv ketel
Geplaatst: 20 aug 2014, 22:41
door Ruuben
Goed gedaan!
65 is prachtig.