Pagina 1 van 1

Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 06 aug 2014, 13:23
door Ruuben
Ik overweeg om in duitsland een buffervat te gaan halen met een aanhangwagen.

1000 liter met sanitair spiraal.

Is er een bezwaar om zo'n ding te kantelen en liggend te vervoeren of ontzet je dan dingen aan de binnenkant?

Tips erg welkom!

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 06 aug 2014, 14:13
door Sem A
Twee bintjes nemen die langer zijn dan de tank en hoger dan de uitsteeksels. Aan de uiteinden van de binten met een stevige dwarslat koppelen. Zo maak je een baar waar de tank met een paar spanbanden perfect op geborgd is.

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 06 aug 2014, 14:14
door Sandman79
Op mijn buffervat stond een pijltje dat ie rechtstaand vervoerd zou moeten worden, maar ik zie niet in waarom...

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 06 aug 2014, 14:24
door kockie
Ruuben schreef:Tips erg welkom!
Dit lijkt mij een uitgelezen vraag voor de leverancier of de fabrikant. Die weet waarom het op de tank staat of in de gebruiksaanwijzing.

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 06 aug 2014, 15:29
door Chevman
Ik werk bij een groothandel en heb het nagevraagd, bij ons zeggen ze dat tijdens liggend transport de bevestigingen/verbindingen van de spiralen kunnen worden beschadigd.
Klinkt logisch.

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 06 aug 2014, 21:15
door Ruuben
Bedankt voor de input!

Het gaat om een tweedehands exemplaar. Ik kan geen info vinden hoe de buffers op transport gaan. Ik zou de vry hangende sanitairspiraal eruit kunnen halen, die ziet alleen bovenin vast, begrypelijk dat dat liggend kwetsbaar is.

Kan iemand vertellen hoe zijn grote buffer geleverd werd? Met name of en hoe de onderkant verpakt zat. Op wat voor soort pallet.

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 06 aug 2014, 23:26
door bertocello
Ik heb verleden week mijn buffervat van 2500 liter vanuit duitsland laten leveren, met 2 ingebouwde solarspiralen en een RVS tapwaterspiraal, deze, http://www.klimaworld.com/twl-hygiene-k ... -ker2.html , dit werd liggend op een pallet geleverd, ik vermoed dat de fabrikant voorziet dat deze tanken liggend vervoerd worden en dat de inwendige spiralen degelijk zijn vastgezet om aanspraken op garantie te vermijden.
Ik zou zeggen , liggend vervoeren is geen probleem.
Bertocello

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 07 aug 2014, 07:34
door Sandman79
mooie buffer Bertocello :) helaas iets te groot voor mijn locatie :) ik moet er nog een 2de van 1000 liter ooit bijzetten :).

Mijn 'hygienespeicher' van hellman werd op een kleine stevige houten pallet gezet en daarop vastgeschroefd en zo rechtop vervoerd.

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 07 aug 2014, 10:36
door Paul Joosten
Mijn 1000-litervat zonder spiralen arriveerde rechtop, vastgeschroefd op een gewone houten pallet met daarop wat passtukken geschroefd waarin de onderste 'ring' netjes paste.

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 07 aug 2014, 10:55
door kockie
Mijn 200 liter solar boiler met 2 spiralen arriveerde op dezelfde manier als die van Paul. MIjn buffers liggend, maar daar zitten dan weer geen spiralen in...

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 07 aug 2014, 14:36
door Ruuben
bertocello schreef:Ik heb verleden week mijn buffervat van 2500 liter vanuit duitsland laten leveren, met 2 ingebouwde solarspiralen en een RVS tapwaterspiraal, deze, http://www.klimaworld.com/twl-hygiene-k ... -ker2.html , dit werd liggend op een pallet geleverd, ik vermoed dat de fabrikant voorziet dat deze tanken liggend vervoerd worden en dat de inwendige spiralen degelijk zijn vastgezet om aanspraken op garantie te vermijden.
Ik zou zeggen , liggend vervoeren is geen probleem.
Bertocello
Zeker hele betaalbare buffers! Goeie tip! Wat was je kwijt aan leverkosten?

Jouw buffer heeft ook het spiraal er vanboven inhangen... interessant dat ze dat zo dus leverde. Het maakt iedergeval niet eenduidig hoe het getransporteerd moet worden. Het geeft me wel hoop!

Re: Hoe vervoer je een staand buffervat? mag dat liggend?

Geplaatst: 07 aug 2014, 16:02
door bertocello
Ik betaalde 79€, afgeleverd op de oprit naar de garage.
Zij hanteren daar 2 prijzen, alles tot 31 kg kost 19 € ( ik laat kleinere appendages samen komen tot 31 kg en betaal dan maar 1x verzendingskosten).
Alles wat daarboven is kost 79€, ik weet niet of je de verzendingen van meer dan 31 kg ook kan combineren om alzo maar 1x verzendingskosten te betalen, ik vermoed van niet.
Je kan daar gerust een mail sturen voor meer uitleg.
Bertocello