Pagina 1 van 1

HELP! opzoek naar kleine ecologische waterboiler (op hout?)

Geplaatst: 18 dec 2013, 11:02
door MountainSoul
Hey,

Korte omschrijving:
Ik ben opzoek naar de meest ecologische manier om een kleine hoeveelheid water op te warmen voor huishoudelijk gebruik (wasbak, douche, evt hotfill wasmachine).
Ongeveer 4Kw energie benodigd.


Volledige uitleg:
Ik ben nu al geruime tijd opzoek naar een oplossing om mijn huishoudelijk warm water te voorzien op een ecologische manier.
Op dit moment verwarm ik in de winter mijn ganse woning met een Bergkachel.
Ik heb dus geen nood aan een boiler-systeem dat radiatoren gaat verwarmen.

In de zomer zou ik een zonneboiler kunnen gebruiken, maar dat zet me vast in tussenseizoenen en winter.
In de winter zou ik met een ketel bovenop de Bergkachel kunnen werken. Dat heb ik getest, werkt prima voor een kleine hoeveelheid water (40L), maar ik stook te weinig (slecht 1x per dag) vanwege goed isolerende wanden en beperkte volume van het huis.
Ook geen optie dus en ik blijf hoe dan ook met de tussenseizoenen zitten, wanneer het te warm is om regelmatig te stoken en onvoldoende zon voor de zonneboiler. Ik woon bovendien in een bos, waar een zonneboilersysteem niet zo efficiënt is en er net iets langere tussenseizoenen zijn.

Ik heb berekend dat ik een verwarmingsapparaat van slechts 4KW nodig zal nodig hebben om te voorzien in m'n warmwaterbehoefte.
(vat van 50L warm stoken)
Ik ging opzoek naar een klein apparaat op houtvergassing. Maar die apparaten beginnen allemaal bij 10KW.. ik zou teveel moeten stoken voor de kleine hoeveelheid warm water die ik eruit moet halen.
Ik bekeek ook de mogelijkheid om houtgas op te slaan vanuit een houtvergasser en dat dan later te gebruiken om een gasboiler aan te sturen. Maar heb begrepen dat houtgas een erg gevaarlijk goedje is en niet efficient voor opslag (weinig compressie).

Een gewone houtbrander -boiler leek me ook een optie, maar de uitstoot van deze apparaten leek me alles behalve ecologisch verantwoord.

Tot nog toe lijkt een gasboiler de enige min of meer aanvaardbare oplossing.. maar ik zou toch liever iets willen dat niet op fossiele brandstof werkt....

Kent er iemand een oplossing voor mijn probleem??? Het zou zeer welkom zijn!

Alvast bedankt!
Carl

Re: HELP! opzoek naar kleine ecologische waterboiler (op hou

Geplaatst: 18 dec 2013, 11:18
door hotglass
Carl, je kunt even zoeken op E-bay.de (Duitsland) naar badeofen. Daar staan ze te kust en te keur voor bedragen tussen de 50 en de 200 euro. Het zijn niet slechts relikwieën uit voormalig Oost Duitsland, maar ze worden ook in de 'Alpenlanden' gebruikt en nog nieuw gemaakt en geleverd voor rond de 650 euro. Deze warmwater boilers worden traditioneel gestookt op hout of kolen Het Nederlandse probleem is natuurlijk dat ze in het westen van Duitsland haast niet voorkomen.
Bij gebruikte aankoop moet je er goed op letten dat de geëmailleerde mantel niet is beschadigt en lekt. Met name de onderste rand waar de "boiler" -al of niet geïsoleerd- in de vuurkamer staat is daarvoor erg gevoelig.
Een niet geïsoleerde boiler heeft als voordeel dat je met een warmwater toestel, tevens een badkamerverwarming hebt, die warm is als jij in bad wilt en die niet de hele dag water warm staat te houden in een koude badkamer.

Groet,

Ed

Re: HELP! opzoek naar kleine ecologische waterboiler (op hou

Geplaatst: 18 dec 2013, 15:30
door m.bouwer
MountainSoul,

Bij onze club waren er indertijd leden die hun boiler prima op temperatuur hielden met een kleine zelfbouwwindmolen.
Misschien ook voor u een optie.

Groet Rinus

Re: HELP! opzoek naar kleine ecologische waterboiler (op hou

Geplaatst: 19 dec 2013, 13:40
door deleted
m.bouwer schreef:MountainSoul,

Bij onze club waren er indertijd leden die hun boiler prima op temperatuur hielden met een kleine zelfbouwwindmolen.
Misschien ook voor u een optie.

Groet Rinus
Rinus,
Via een elektrische weerstand dan ?

@Moutainsoul,

Tussen Kerst en Nieuwjaar vind ik hopelijk de tijd om een combi houtfornuis-badeofen te testen.
De materialen liggen klaar...

G

Re: HELP! opzoek naar kleine ecologische waterboiler (op hou

Geplaatst: 19 dec 2013, 14:40
door m.bouwer
Gandalf,

Rechtsreeks via elektrische weerstand.
Als de boiler op temperatuur was werd overgeschakeld naar de vloerverwarming.

Voor vloerverwarming werd ook gewerkt met de waterrem.
Uitvoeringen met waterrem onder in de mast en bovenin de molenkop.

Groet Rinus