houtkachel aansluiten op cv

verwarming, isolatie, huiselijk energieverbruik

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Boubika
Berichten: 2
Lid geworden op: 18 aug 2013, 10:05

houtkachel aansluiten op cv

Bericht door Boubika »

Ik wil een Rayburn houtkachel drukloos aansluiten op mijn CV. Op dit moment heb ik al een tigchelkachel aangesloten op mijn CV systeem maar die levert veel te weinig capaciteit om het hele huis te verwarmen. Ik de keuken wil ik daarom deze cooker plaatsen. Het liefste zou ik de Rayburn op exact dezelfde wijze aansluiten als de tigchelkachel omdat het principe heel eenvoudig is en volgens mij heel erg veilig. Ik heb geen electriciteit nodig in het drukloze systeem. De enige twijfel die ik heb is of de capaciteit een probleem gaat vormen. De Rayburn levert 5 kw aan het watervat.

Zie bijgaand tekening.

Heeft iemand ervaring met een dergelijk systeem en een grotere capaciteit?

Groeten,


Cor
cv houtkachel.pdf
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Gebruikersavatar
kockie
Site Admin
Berichten: 8697
Lid geworden op: 28 jan 2006, 17:42
Locatie: Zeddam
Contacteer:

Re: houtkachel aansluiten op cv

Bericht door kockie »

Volgens mij kun je de rayburn prima "parallel" aansluiten aan de tighelkachel. Ik denk wel dat de 300 liter buffer wat krap is. Bedenk wel dat de rayburn geen geweldige verbrandingseigenschappen heeft (of gaat die niet op hout branden?)
Mensen zeggen wel eens dat ik troep verzamel; ik noem mezelf liever een industrieel-amateur-archeoloog die probeert waardevolle artefacten te behouden.
Why should I work harder when I can work smarter
Boubika
Berichten: 2
Lid geworden op: 18 aug 2013, 10:05

Re: houtkachel aansluiten op cv

Bericht door Boubika »

Bedankt voor je reactie.

De Rayburn gaat inderdaad op hout branden. Bedoel je dat het rendement van de kachel erg laag is? Ik heb wel naar andere kachels gekeken maar deze vinden we het mooiste. Een alternatief is the Nordic fire Surprema; die komt qua model in de buurt. Daar kan ik wel van vinden dat die een rendement heeft van 83%. Een ander punt is dat ik maximaal 4KW directe warmteafgifte wil hebben anders wordt het in de keuken veel te warm tov de andere ruimtes.
Plaats reactie