Pagina 1 van 1
Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 21 okt 2012, 22:36
door edison
Hallo,
wij zijn bezig met de bouw van een veranda van 73m³ met een glaspartij van 27m² (dak: isolatiepanelen U=0,8). In deze veranda komt onze keuken en onze eettafel waardoor er slechts één muur van 3m lang vrij is voor een (zware lompe) radiator van 7000W. Ik zou graag willen weten of het interessant is om ipv een radiator een rocket mass heater te bouwen.
Enkele vraagjes:
1. wat is de minimum diepte van een RMH? ik heb ongeveer 45cm vrij.
2. als ik 's morgens op sta, gaat het dan nog warm zijn in deze veranda? Ook bij -10C buiten?
3. als je van nul vertrekt, hoe snel krijg ik de veranda dan warm?
Groeten,
Ed
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 21 okt 2012, 22:40
door David86
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 21 okt 2012, 23:26
door ritsaert snijder
Hallo Ed,
Wat bedoel je precies met een RMH, de rocket van Peter is dieper
http://www.ecologieforum.eu/viewtopic.p ... &start=555. Of bedoel je de RMH van Ianto Evans?
Heb je een warmteverliesberekening? De rocket van Peter is alleen een vuurkamer. Als je na de stook nog warmte wil afnemen moet je, of met massa bouwen. of warmte opslaan in een buffer.
Dat kan heel snel. Maar snelheid vereist snelle warmteafgifte en dat conflicteert met een massa kachel.
Ritsaert
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 21 okt 2012, 23:29
door kockie
Ik denk dat de rocket van Peter prima te combineren is met het principe van de RMH van Ianto Evans. Je kunt na de heatriser van alles met de rookgassen doen. Binnenkort toch maar eens wat klei of leem zien te scoren.
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 22 okt 2012, 00:01
door ritsaert snijder
Ik denk dat de rocket van Peter het oorspronkelijk ontwerp van Ianto op alle punten verslaat...hij is wel wat moeilijker te bouwen.
@Maarten, Peter heeft er bij jou toch al twee vaten opgezet? Of worden die te heet?
Ritsaert
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 22 okt 2012, 00:07
door kockie
Er blijft nog een behoorlijke schoorsteentemperatuur over. Peter zal je kunnen vertellen hoeveel. Het mooie van Peters model is dat het bewezen/gemeten is en een goede verbranding heeft. Bij Ianto's model zal het vooral liggen aan het ontwerp van de vuurkamer.
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 22 okt 2012, 00:10
door ritsaert snijder
Eens, op zich zijn vuurkamer en rookgasgedeelte verschillende onderdelen. Maar je moet ze weer wel heel goed op elkaar afstemmen.
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 22 okt 2012, 00:45
door deleted
Een veranda is een mooie manier om zonnewarmte te oogsten.
Vooral in het voor- en najaar kan je daar je voordeel mee doen.
Meestal gaat men dan de deuren/ramen tussen huis en veranda open zetten als de zon op de veranda staat. En men sluit ze terug als het 's avonds kouder wordt en de veranda het huis zou beginnen afkoelen.
Daarom is het ook maar de vraag of een keuken een goed idee is in de veranda. 's Avonds en 's nachts zal het altijd vrij snel z'n warmte verliezen.
Dit gezegd zijnde is er misschien toch een reden dat je je keuken daarin wil onderbrengen. Het zou me benieuwen of dit ook een ecologische reden is, maar desalniettemmin kunnen we toch nog volgende algemeenheden meegeven voor de manier van verwarmen van zo'n ecologisch verkeerd concept:
Een massakachel is bij uitstek het meest geschikt voor deze toepassing.
In een veranda heb je weinig massa om de warmte op te slaan. Zowel de zonnewarmte als die van een interne warmtebron. Dus massa toevoegen is sowieso een goed idee.
Ten tweede wil je evenmin de lucht verwarmen, want die warmte ben je zo weer kwijt bij het openen van een deur of raam.Dingen waar er bij veranda's nogal wat van zijn ...
Ten derde kan je door de toepassing van stralingswarmte het ook aangenaam en comfortabel krijgen ondanks lagere luchttemperaturen. Bijvoorbeeld 's morgens of 's avonds als er geen zonnetje staat te stralen. Ook op een frisse morgen kan het ontbijt bijvoorbeeld nog best aangenaam zijn als je op een verwarmde bank zit.
Dus misschien kan je voor deze drie redenen en om de nodige plaats te winnen overwegen om de warmtebron aan te sturen met een soort rocket-houtfornuis en die warmte na het fornuis door een zitbank laten gaan voordat hij in de schouw verdwijnt. Op die manier zou je misschien zelfs van een veranda nog een enigszins ecologisch verantwoorde keuken kunnen maken.
Ook zou ik in dat geval eens kijken of er niet al speciaal glas bestaat dat een hoge isolatie biedt voor stralingswarmte (infrarood). Dat is veel belangrijker bij zulke warmtebronnen dan u-waarden (die uitgaan van de binnen- en buitenluchttemperatuur en dus van convectie- en conductiewarmte).
G
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 22 okt 2012, 11:19
door ritsaert snijder
Overigens is een massakachel niet ideaal met rondom veel glas. HR++ glas reflecteert wel, maar een goed geïsoleerde muur met massa aan de binnenkant is natuurlijk veel beter.
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 22 okt 2012, 22:59
door Jan.
Eens met de laatste twee reacties.
Heb een tigtal serres gebouwd en altijd geeft de verwarming van de serre problemen met de rest van de woning.
Serre warmt nl van buitenaf op.
Re: Veranda verwarmen met een rocket mass heater?
Geplaatst: 22 okt 2012, 23:24
door account verwijderd
@Edison,
Welkom op het forum,
Ik ben handjes schudder of whatever,
2. als ik 's morgens op sta, gaat het dan nog warm zijn in deze veranda? Ook bij -10C buiten?
3. als je van nul vertrekt, hoe snel krijg ik de veranda dan warm?
Wat je nodig hebt is een stalen houtkachel met stalen bell.
Binnen 5-10 minuten op temperatuur en straalt ongeveer 1 uur na.
Ik heb nog iets staan met stalen bell, werkt zeer goed, is niet mooi maar wel hufter proof.