Pagina 1 van 1

Energiebesparing kweekschuur tropische vissen

Geplaatst: 10 jun 2012, 22:09
door Erik82
Hoi allemaal,
Ik ben nieuw hier op het forum. Mijn naam is Erik, woon nog in Groningen en gaan met 3 weken naar Leek toe verhuizen. We hebben daar een prachtige 2 onder 1 kap gekocht, al voorzien van vloerverwarming en warmte terug win systeem.

Maar, waarvoor ik me hier eigenlijk heb aangemeld is mijn hobby... Ik mag namelijk graag kijken en kweken naar/met tropische vissen en wel uit zuid amerika. Deze beestjes zwemmen in water van ca 25 graden. Dit water moet contant op die temperatuur gehouden worden. Dit vergt natuurlijk behoorlijk wat energie.

Ik ben voornemens in de garage een ruimte te creëren voor de kweek van vissen. Deze ruimte moet goed geïsoleerd (tips over hoe en wat ben ik zeer benieuwd naar!) worden om energie te besparen, maar moet wel op ca 25 graden gehouden te worden.

Maar nu mijn vraag, hoe kan ik dit het beste aanpakken? Kan ik de warmte van het water gebruiken om energie op te wekken? Zo ja hoe en wat? :-)

Wat zijn goede goedkope alternatieve energiebronnen? Opwekken van energie en het te leveren aahet netwerk scheelt uiteindelijk ook in de portemonnee. Ik zat zelf misschien te denken aan een warmtepomp voor zwembaden en daarmee een radiator of bak met water van 1m3 te verwarmen zodat de ruimte ook verwarmt wordt.

Jullie oren het al,ik wil graag mijn hobby blijven houden, en ook wat aan het milieu en mijn portemonnee denken ;-)

Ik ben zeer benieuwd naar jullie reactie en wilde ideeën! Ik heb natuurlijk niet een oneindig gevulde portemonnee maar ben wel benieuwd!

Grieten
Erik

Re: Energiebesparing kweekschuur tropische vissen

Geplaatst: 11 jun 2012, 13:47
door Mees*
Je zou hier eens kunnen kijken wat er geprobeerd wordt: http://www.nishikigoi-online.com/phpbb3 ... =6&t=21256


Oi,
Mees

Re: Energiebesparing kweekschuur tropische vissen

Geplaatst: 11 jun 2012, 16:16
door Wouter Gillis
Dag Erik,

Begin met isolatie op pasiefhuisniveau, in de richting van 30 à 40 cm, of nog ecologischer, met strobalen. Hoe groot is de garage? Als de garage te groot is, maak dan een aparte, geïsoleerde cel. Je zal versteld staan van de temperaturen die je haalt met de verlichting alleen.

groet
Wouter

Re: Energiebesparing kweekschuur tropische vissen

Geplaatst: 11 jun 2012, 19:56
door Erik82
Hoi Mees, bedankt voor je reactie. Ik zal het topic eens doorlezen!

Wouter, wat bedoel je met passiefhuisniveau? Ik ben niet bekend met die term. De garage is te groot om in een keer te isoleren. Hui staat wel tegen het huis aan, maar de roldeur zal regelmatig gebruikt worden. Ik zit dan inderdaad te denken aan het isoleren van een losse kamer in de garage. Maar waar zou ik dat het beste mee kunnen doen? Het wordt natuurlijk wel vochtig in de ruimte ook al wordt er straks goed geventileerd.

Re: Energiebesparing kweekschuur tropische vissen

Geplaatst: 12 jun 2012, 14:33
door Wouter Gillis
Dag Erik,

met passiefhuisniveau wil ik enkel bedoelen, zeer doorgedreven isolatie. Vooraleer je begint te denken aan verwarmen, moet je eerst maximaal isoleren, zeker als je permanente temperaturen van 25°C wil.

Waarmee? Een mogelijkheid is om te isoleren met strobalen en vervolgens te lemen aan de binnenzijde, heb je meteen al een vochtbufferend vermogen. Ventilatie gaat inderdaad ook nodig zijn. Misschien ventilatielucht voorverwarmen? (geef eens solar can heater in google in)

groet
Wouter

Re: Energiebesparing kweekschuur tropische vissen

Geplaatst: 15 jun 2012, 21:34
door Erik82
Strobalen gaat helaas niet lukken, dan houd ik niks van mijn schuurtje over ;)