Page 1 of 1

grondwater testen; waar/wi of hoe kan ik dat organiseren?

Posted: 25 May 2010, 22:47
by Pee de Bee
Hallo Allemaal,

mijn naam is Paul en woonachtig in Asten. Ik heb een leuk gezin met 4 kinderen en uiteraard de nodige huisdieren.
Ik probeer bewust om te gaan met mijn omgeving. enerzijds vanuit verantwoordelijk besef, anderzijds vanuit kostenoverweging.
Afval netjes scheiden, compostbak in de tuin, grondwater voor de tuin.

Al lezende op dit forum lees ik dat er voorbeelden zijn van mensen die het grondwater gebruiken voor het doorspoelen van het toilet en om de wasmachine (en vaatwasser) te laten draaien. :-) Dat wil ik ook, nooit eerder aan gedacht.
Mijn eerste stap is het laten meten van mijn grondwater of het wel geschikt is voor bijv. wasmachine of wellicht consumptie. Ik kan echter geen info vinden waar ik of hoe ik dat als particulier kan (laten) doen. Hebben jullie info over bedrijven die grondwatermonsters testen?

Alvast bedankt voor jullie hulp.

Paul

Re: grondwater testen; waar/wi of hoe kan ik dat organiseren

Posted: 25 May 2010, 23:09
by kockie
De "gezondheidsdienst voor dieren" kan dat en een willekeurig laboratorium zal het ook kunnen (onder andere silliker, prohealth)

Wat je bijvoorbeeld kunt doen is aan een dierenartsenpraktijk in de buurt vragen (die landbouwhuisdieren behandelen) of ze water naar de gezondheidsdienst voor dieren willen sturen.

Richtprijzen:
http://www.gd-winkel.nl/GD-winkel.storefront wrote:Volledig pakket water

Artikelcode: P209 € 62,10

Onderzoek bestaat uit: Organoleptisch onderzoek, pH, ammonium, nitriet, nitraat, ijzer, mangaan, natrium, chloride, sulfaat, hardheid en bacteriologisch onderzoek (totaal aëroob kiemgetal bij 22 ºC en E-coli/mL).
Beoordeling op geschiktheid als veedrinkwater, IKB varkens en bij gezondheidsproblemen.
Met dit pakket heb je een hoop info. Als varkens het kunnen drinken, kun je er ook je was mee doen!

Re: grondwater testen; waar/wi of hoe kan ik dat organiseren

Posted: 25 May 2010, 23:13
by Tim
Pee,

Vooral mangaan (zwarte aanslag), ijzer (rode aanslag) en kalk (verkalking) zijn problemen voor de was. In normale concentratie kun je het dan wel drinken. Hoog mangaan maakt het wat er zacht van smaak, ik vind dat smerig, maar aqua is aqua.

Tim

Re: grondwater testen; waar/wi of hoe kan ik dat organiseren

Posted: 25 May 2010, 23:25
by kockie
Tim wrote:Pee,

Vooral mangaan (zwarte aanslag), ijzer (rode aanslag) en kalk (verkalking) zijn problemen voor de was. In normale concentratie kun je het dan wel drinken. Hoog mangaan maakt het wat er zacht van smaak, ik vind dat smerig, maar aqua is aqua.

Tim

Mangaan en kalk is hier het probleem helaas. Er komen soms echt stukjes mangaan uit de leiding . Wassen is een no-go :(

Re: grondwater testen; waar/wi of hoe kan ik dat organiseren

Posted: 31 May 2010, 21:45
by Pee de Bee
De tip van de dierenarts was zeer oke. In de kennissenkring wat rondgevraagd en enkele wijsheden opgedaan.
Een theezakje in het water en het water wordt zwart houdt in dat er ijzer in het water zit.

Ik kreeg nog een goede tip: in een dorp nabij zit een waterlab wat ook test voor particulieren.
http://www.robagroep.nl/cms/index.php?o ... Itemid=124
Dus hier gaan we wat meer info opvragen. Allen bedankt voor de wegwijzers.

groet,

Pee