Hallo Dick,
Ik kan je iets vertellen over mijn eigen ervaringen van het off-grid leven, ik leef op een woonboot en bent nooit aangesloten geweest op het elektriciteit net en maak hierbij gebruik van zonnepanelen, windmolen en een diesel aggregaat. Deze hoef ik alleen te gebruiken als ik zware apparaten gebruik zoals wasmachine om het water op te warmen als ik dit niet voorradig heb.
Mijn ervaringen met accu's (semi tractie) is dat deze ongeveer 5 jaar meegaan (maximaal 7 jaar als je ze heel netjes behandeld). Ik ben nu langzaam aan het voorbereiden op vervanging en ben daarbij geïnteresseerd in de NiFe (nikkel-ijzer) accu's, ik ben er echter nog niet uit of deze de moeite van de investering waard zijn omdat alleen China en Oekraïne ze nog maakt. In Amerika zijn er vrij veel mensen met ervaring sommige lovend andere minder lovend. De accu's worden onder verschillende merknamen verkocht maar zover ik heb kunnen achterhalen komen ze allemaal van dezelfde fabrikant nml CHANGHONG
Hierbij een verzameling van discussies etc:
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... #msg816284
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... #msg846148
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... #msg991311
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... msg1003439
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... msg1006474
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... #msg846146
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... #msg966593
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... #msg977289
http://www.fieldlines.com/index.php/top ... #msg899116
Deze accu's zijn trouwens leverbaar vanuit Duitsland:
http://www.microenergie.com/
Een meer betrouwbare investering zijn NiCd (nikkel-cadmium) accu's, De Ni accu's gaan 30 jaar mee en kunnen veel beter tegen diepontlading zodat de kans dat ze voortijdig sneuvelen aanzienlijk kleiner is. NiFe is wel veel beter voor het milieu.
Verder zou ik in jouw verbruikers tabel onderscheid maken tussen de zomer en de winter, omdat zelfs in Nederland hier een groot verschil in zit, s'winter meer licht en warmte nodig maar minder koeling (vriezer zou volgens mij uit kunnen bij -40). Verder zou ik kijken of je groot verbruikers zoals het opwarmen van warm water voor de wasmachine niet op een andere manier kunt doen zodat het elektriciteit verbruik naar beneden gaat en uiteindelijk de accu set en omvormer kleiner kunnen.
Ik weet niet hoe lang de vorst periode duurt in dat hoge noorden maar ik zou waterkracht (hydro power) zeker overwegen omdat dit EROE heel interessant is en weinig onderhoud vergt.